Adsiza4cec29cd2b70a6b.png
Ana Sayfa Gündem, İlçe Haberleri, Siyaset 8 Ocak 2021 1322 Görüntüleme

AK PARTİ TAŞKÖPRÜ İLÇE BŞK HÜSEYİN EROL BASIN AÇIKLAMASI

Önceki gün MHP Taşköprü İlçe Başkanı sayın Mustafa Arabacı ‘Taşköprü ilçemize inşaa edilecek olan yeni fen lisesi binası müjdesi’ adı altında yayınlamış olduğum basın açıklamalarımı ‘Cumhur İttifakına’ uymadığı yönünde eleştirmiştir.
AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı olarak şahsım ve ilçe teşkilatım genel merkezimizin direktifleri doğrultusunda Cumhur İttifakına tam olarak bağlılığını dün olduğu gibi bu günde sürdürmektedir.
Sayın İlçe Başkanı Arabacı’nın bu iddiaları yersiz ve amaçsızdır.
Ancak bir süredir yakından takip ettiğimiz ve asla tasvip etmediğimiz gelişmeler MHP Taşköprü Belediye Başkanı Sayın Abdullah Çatal tarafından uygulanmaktadır. Sayın Çatal’ın Cumhur İttifakının ruhuna aykırı hareket ve tutum sergilediği açık ve nettir. Zira Başkan Çatal’ın görevde olduğu 20 aylık süreçte 10’un üzerinde Taşköprü Belediyesi personelin işine son vermesi bunun açık bir ispatı niteliğindedir.
Sayın Çatal bununla da kalmayarak bazı personelleri yıldırmak ve istifaya zorlamak için temizlik işlerinde görevlendirmesi de ayrıca değerlendirilmesi gereken konular arasındadır. Şimdi Sayın Arabacı’ya sormak istiyorum sadece AK Parti’ye yakın olmaları gerekçesi ile 10’un üzerinde Taşköprü Belediyesi çalışanının işine son verilmesi İttifakın Ruhu ile nasıl bağdaştırılabilir? Bundan rahatsızlık duyup duymadığınızı merak ediyorum? Yapmış olduğunuz çıklamada özen gösterilmesi konusu üzerinde durduğunuzu görüyorum. Siz bu insanların işinden ve aşından olması noktasında bir gün çıkıp iki kelime ettiniz mi? Bu özeni sizler neden göstermediniz?
Ayrıca Sayın Çatal’ın sergilemiş olduğu tutumun hâlâ devam ettiğini gösteren bir gelişme geçtiğimiz hafta yaşanmıştır.
Taşköprü Belediyesinde mimar olarak görevli bir bayan personelin aynı gerekçelerle görevine son verilmiştir. Sizden bu konuda da İttifak ruhuna yakışır açıklamalar bekleriz.
Sayın Arabacı; dün ki açıklamanızda ısrarla Belediye Başkanı Sayın Abdullah Çatal’a neden teşekkürü çok gördüğümüzü ifade etmişsiniz. Bizler de size şu soruyu sormak istiyoruz 2017 yılında Doğalgaz’ın ilçemize kazandırılmasında büyük emekleri bulunan ve Taşköprü OSB’nin de yine ilçemize kazandırılması noktasından verdiği mücadele herkes tarafından bilinen partimizin önceki dönem Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’a herhangi bir mecrada neden teşekkür etmediniz?
MHP’li Taşköprü Belediyesi olarak doğalgaz’ın taşımalı sistemden boru ile ilçemize getirilmesi için düzenlenmiş olan açılış merasiminde emekleri herkes tarafından kabul edilen partimizin önceki dönem Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’a teşekkür etmediğiniz sosyal medya hesapları, gazete haberleri ve programın canlı olarak verildiği yayınlarda açıkça görülebilir. Bizler çıkıp o gün bunun ittifak ruhuna aykırı olduğunu söyleyebilirdik ancak biz bunu yapmayarak sadece Taşköprü’lü vatandaşlarımızın durumu kendi içlerinde değerlendirmelerini tercih ettik.
Ayrıca Taşköprü organize sanayi bölgesi alt yapı işlerinde kullanılmak üzere ödenek çıkarılması noktasında büyük pay sahibi olan Milletvekilimiz Sayın Metin Çelik’e de yine Salkım AŞ’nin temel atma töreninde söz alan Sayın Abdullah Çatal teşekkür etmemiştir. Bu ve bunun gibi hiç bir organizasyonda ne partimize nede ilçe Başkanı olarak şahsıma teşekkür edilmemiştir.
AK Parti Taşköprü İlçe Teşkilatı tüm bu yaşananlara rağmen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve MHP’nin Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin birlikte oluşturmuş oldukları Cumhur İttifakına bağlılığını sürdürmeye devam edecektir.
Aynı bağlılığa sizin ve Partinizin Belediye Başkanının da uyması gerektiğini hatırlatır, süreç içerisinde onlarca insanın ekmeğinden edilmesi hatasından dönülmesi noktasında sizden samimi bir çaba göstermenizi bekleriz.
Kamuoyuna saygı ile duyururuz.
Hüseyin Erol
AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil