95 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı.

95 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı.

Kastamonu'da akşam saatlerinde başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 9
Adsiza4cec29cd2b70a6b.png
Ana Sayfa Gündem, Siyaset 27 Ekim 2020 823 Görüntüleme

Eski Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç İstanbul İl Başkanı Omuştur.

Eski Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın ismi AK Parti İstanbul İl Başkanı olacağı kulislerde konuşuluyor idi.

Süleyman Özışık’ın gündeme getirdiği istifa haberi gündemi sarsmıştı. Süleyman Özışık bu akşam paylaştığı mesajında AK Parti yönetiminin İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldığını duyurdu. Özışık bununla da yetinmedi. İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak yerine Fazlı Kılıç’ın düşünüldüğünü de belirtmişti.Denilen oldu Fazlı ışık İstanbul İl Başkanı atandı.

Peki Fazlı Kılıç kimdir? Kaç yaşında? Nereli? İşte detaylar…

31 Mart yerel seçimlerinin ardından AK Parti’de değişim yaşanacağı bilinirken, kongre takvimi çerçevesinde İstanbul’da da değişime gidilmesine kesin gözüyle bakılırken il başkanlığı ile ilgili isimler kulisler de dillendirilmeye başlandı. Bu kişiler arasında da AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Fazlı Kılıç  ismi gündeme geldi. Bu kapsamda Fazlı Kılıç hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler araştırmalarda bulunuyor. İşte detaylar…

FAZLI KILIÇ KİMDİR?

Fazlı Kılıç 1958 yılında Erzincan’da doğdu.1960 yılından bu yana Kağıthane’de ikamet ediyor. İlk ve orta öğretimini Kağıthane’de tamamladı. Beyoğlu Ticaret Lisesi’ni daha sonra İstanbul İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Muhasebe Denetim Uzmanlığı programını tamamladı.

30 yılı aşkın süredir Kağıthane’de siyaset yapan Kılıç, bu süre içerisinde siyasi partilerin bünyesinde mahalle teşkilat yöneticiliğinden il başkan yardımcılığına kadar bir çok kademede görev aldı.1994-1999 arası 8. dönem İl Genel Meclis Üyeliği yaptı ve Grup Başkanlığını üstlendi.

AK Parti İl Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi olarak İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Kağıthane Belediye Başkanı seçildi.

29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den yeniden Kağıthane Belediye Başkanı seçilen Fazlı Kılıç ayrıca Habertürk ve ANDY-AR’ın ülke genelinde yaptığı kamuoyu anket araştırması sonucunda ‘‘Türkiye’de Halka En Yakın Belediye Başkanı’’ unvanını aldı.

Evli olan Fazlı Kılıç, dört çocuk babasıdır.

KAÇ YAŞINDA? NERELİ?

Erzincan’da dünyaya gelen Fazlı Kılıç, 62 yaşındadır.

 

Yorumlar

İlginizi çekebilir

TRAFİK KAZASI 1 ÖLÜ

TRAFİK KAZASI 1 ÖLÜ

Hazır Site by Uzman Tescil