Kastamonu merkez Hacı ilyas koyu yakinlaeinda orman yangını

Kastamonu merkez Hacı ilyas koyu yakinlaeinda orman yangını

Kastamonu merkeze bağlı Hacı ilyas köyüne 500 metre yakınında akşam saatlerinde çıkan orman yangını köylü
7znXe.png
Ana Sayfa Gündem, İlçe Haberleri, Kastamonu, Siyaset 22 Ekim 2020 761 Görüntüleme

Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Daday Yolu’nu Meclis’e taşıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Daday Yolu’nu Meclis’e taşıdı.

20 yıldır yapılmayı bekleyen yolun ihale olurunun tasarruf tedbirleri gerekçe gösterilerek iptal edildiğini ancak aynı tarihlerde Trabzon – Aşkale Yolu Zigana İkmal İnşaatı ihalesinin pazarlık usulüyle ve 953 milyon 203 bin lira bedelle, Cengiz İnşaat’a verildiğini belirten Milletvekili Hasan Baltacı “Bu ihale için tasarruf tedbiri yok ta, Daday yolu için mi var?” diye konuştu.

Milletvekili Baltacı genel kurulda yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Kastamonu merkeze en yakın ilçelerimizden Daday’ın yol sorunu 20 yıldır çözülemediği için her yıl onlarca can kaybediyoruz. Sene başında yolun projesinin hazırlandığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün ihale oluru verdiği kamuoyuna açıklanmıştı. Ne yazık ki Kastamonu-Daday Yolu’nun ihale oluru pandemi ve tasarruf tedbirleri gerekçe gösterilerek iptal edildi. Ve ne üzücüdür ki ihale olurunun iptal edildiği tarihlerde Trabzon – Aşkale Yolu Zigana İkmal İnşaatı ihalesi pazarlık usulü sonucu, 953 milyon 203 bin lira bedelle, Cengiz İnşaat’a verildi. Buradan tüm Kastamonulular adına soruyorum; Bu ihale için tasarruf tedbiri yok ta, Daday yolu için mi var? Daday yolunun yapılması için ihaleyi Cengiz İnşaat’ın mı alması gerekiyor? Ve bu yolun yapılması için Kastamonu’nun daha kaç can vermesi gerekiyor?”

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil