7znXe.png
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem, İlçe Haberleri, Kastamonu, Kültür 14 Ekim 2020 742 Görüntüleme

KUZKA’DAN PERSONEL ALIMI

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) faaliyet bölgesi olan Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde görevlendirmek üzere yeni personel alımı yapacak. KUZKA tarafından yayınlanan ilana göre, personel alımı kapsamında beş uzman ve bir de iç denetçi olmak üzere toplam altı personel alınacak. Başvuru işlemleri ise 02-13 Kasım 2020 tarihleri arasında ajanssinavbasvuru.sanayi.gov.tr adresi üzerinden online olarak yapılacak.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yayınlanan ilana göre “4 sayılı Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 200 üncü maddesi” ve “Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği” hükümleri uyarınca; TR82 Düzey 2 Bölgesi’nde çalışmak isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, her üç ilde de görev yapabilecek, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi ve 5 (Beş) Uzman olmak üzere toplam altı personel alımı yapılacak. Buna göre KUZKA, sınavda başarılı olan uzman personeli TR82 Bölgesi illerinden (Çankırı, Kastamonu ve Sinop illeri) uygun göreceği herhangi birinde, iç denetçiyi ise Ajansın merkezi olan Kastamonu’da istihdam edecek.

Sözlü Sınava Katılacak Adaylar 20 Kasım’da İlan Edilecek

02-13 Kasım 2020 tarihleri arasında ajanssinavbasvuru.sanayi.gov.tr adresi üzerinden başvuru işlemlerinin tamamlanması sonrasında ise sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar 20 Kasım 2020 tarihinde ilan edilecek.

Adaylara Bilgilendirme Webinarı Düzenlenecek

KUZKA, iş başvurusunda bulunan adayları bilgilendirmek amacıyla 05 ve 12 Kasım 2020 tarihlerinde saat: 20:00’da aynı içerikte iki webinar düzenlenecek. Webinarda adaylara Kalkınma Ajanslarının görev tanımları, çalışma usulleri, politika öncelikleri, personel alım ilanı başvuru süreci, başvuru koşulları ve evrakları, sözlü sınav aşaması, işe başlama, mali ve sosyal haklar, personel gelişim süreci vb. konularda adaylara bilgilendirme yapılacak. Webinara ilişkin bilgilendirme ise www.kuzka.gov.tr adresinden ve Ajansın sosyal medya hesaplarından aynı gün saat 13:00’da duyurulacak.

Personel alım ilanına göre başvuru şartları ise şöyle;

Başvuracak Uzman Personel Adaylarından İstenen KPSS Puan Türleri ve Taban Puan

Gruplar Mezun olunan Öğrenim Dalı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS, e-YDS) Taban Puanı Alınması Planlanan Kişi Sayısı Sözlü Sınava Çağrılacak Personel Sayısı Puan Türü Taban Puanı

1

İstatistik İşletme İktisat Uluslararası Ticaret ve Finansman* P12 P24 P14 P18 80 70 2 10

2 Şehir ve Bölge Planlama P3 80 70 1 5

3 İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı P3 80 70 1 5

4 Endüstri Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, P3 80 70 1 5

*Yüksek Öğretim Kurulu’nun 04/01/2017 tarih ve 84346 sayılı denklik yazısına istinaden Uluslararası Ticaret Bölümü, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Ticaret, Lojistik ve İşletmecilik Bölümü, Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi mezunları başvuruda bulunabilirler.

İç Denetçi Başvuru Kriterleri

ü En az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

ü Kamuda veya özel sektörde denetim elemanı olarak en az beş yıl çalışmış olmak ve kamu iç denetim sertifikası veya uluslararası eş değerliği bulunan iç denetim sertifikalarından birine sahip olmak,

ü Sınav başvuru tarihinden önceki 5 yıl içinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nda (YDS) İngilizce dilinden (D) düzeyinde veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan asgari (D) düzeyine karşılık gelen puanın eşdeğerini sağlayan belgeye başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak. Ajansın personel alımı ile ilgili ilanına www.kuzka.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Kamuoyu bilgisine saygıyla duyurulur.

erdo

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil