7znXe.png
Ana Sayfa İlçe Haberleri, Kastamonu, Kültür 24 Eylül 2020 1328 Görüntüleme

KUZKA Destekli Projelerin Belgesel Filmi Çekiliyor

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından turizme yönelik desteklenen projeler TRT Haber’de yayınlanacak.

Resim önizlemesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda yapılan çalışmayla Kalkınma Ajansları tarafından desteklenen başarılı projeler belgesel film haline getirilerek ulusal kanallarda yayınlanacak. Bu doğrultuda Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Horma Kanyonu Mesire Alanı Projesi” uygulama alanları görüntülenerek, projeden faydalanan kişilerle röportajlar yapıldı.Resim önizlemesi

Horma Kanyonu Mesire Alanı Projesi, 2019 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında KUZKA desteğiyle Pınarbaşı Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Horma Kanyonu’na gelen ziyaretçilerin memnuniyet düzeyini artıran ve marka değerine büyük ölçüde katkı sağlayan proje kapsamında inşa edilen sosyal donatılar, doğaseverlerin ve eko turizm tutkunlarının şimdiden rotalarındaki mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri haline geldi. Hazırlanan belgesel ile turizm çekim merkezine dönüştürülmesi amaçlanan bölgeye daha fazla yerli ve yabancı turistin çekilmesi hedefleniyor.

Saha çalışmaları tamamlanan belgesel ile TR82 Bölgesi’nin turizm değerlerinin ve yatırım olanaklarının tanıtılmasının yanı sıra, Ajans desteklerine ilişkin farkındalığın da artırılması amaçlanıyor.

Kamuoyu bilgisine saygıyla duyurulur.Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

erdo

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil