KASTAMONU BELEDİYESİ 100 ADET TABLET DAĞITTI

KASTAMONU BELEDİYESİ 100 ADET TABLET DAĞITTI

İmkanları kısıtlı olan çocuklarımızın uzaktan eğitimlere katılabilmeleri adına başlattığımız tablet kampa
7znXe.png
Ana Sayfa Gündem, İlçe Haberleri, Kastamonu, Kültür, Türkiye C. 15 Eylül 2020 408 Görüntüleme

Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramı kutlu olsun.

KASTAMONU BELEDİYESİ

Görüntünün olası içeriği: ‎bir veya daha fazla kişi, ‎şunu diyen bir yazı '‎YAŞAMA TARZI SANAT VE ERDEM OLAN AHİL K Hattası P " ל Birlik, Kardeşlik, Dostluk, Hoşgörü ve İnsan Sevgisini esas alan Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramı kuttu olsun. Op. Dr.R. Galip VIDİNLİOĞLU Kastamonu Belediye Başkanı‎'‎‎Ahilik, kelime anlamı olarak Arapça “kardeşim” veya Türkçe “akı” (Divan’ül Lügat’it Türk’te) “cömert”, “eli açık” anlamında kullanılmaktadır.

Ahilik Selçuklu ve Osmanlı iktisadi sisteminin özünü oluşturmuştur. Bu iktisadi anlayışın temelinde çalışmak, üretmek, kalite, emeğe saygı, dayanışma, helâl kazanç, helâl lokma, yardımlaşma, israftan kaçınma gibi İslâmi kurallar vardır.

Ahiler ihtiyaçlarından fazlasını ihtiyacı olana dağıtmışlardır. Onlar kârda değil, hayırda yarışmışlardır.

Ahilik özüne “Eşref –i Mahlûkat” olan insanı yerleştirerek, “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışıyla hem dünyevi hem de uhrevi bir sistem oluşturmuştur.

Tüm esnaflarımıza bol ve bereketli kazançlar diler, hepimiz için sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir gün temenni ederiz.

  KASTSOF VE OTO ESNAF ODA BŞK MEHMET TİRYAKİOĞLU

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Harama bakma,haram yeme,haram içme.Doğru,sabırlı,dayanıklı ol.Yalan söyleme.Büyüklerinden önce söze başlama.Kimseyi kandırma.Kanaatkar ol.Dünya malına tamah etme.Yanlış ölçme.Eksik tartma.Kuvvetli ve üstün durumda iken,affetmesini,Hiddetli iken yumuşak davranmasını bil ve kendin muhtaç iken bile başkalarına verecek kadar cömert ol.Esnaf ve Sanatkarlarımız ile halkımızın Ahilik Haftası’nı kutlar,birlik,beraberlik ve Ahiliğe esas olan kardeşlik duygusunun büyüyerek devam etmesi dileklerimle,sevgi ve saygılar sunarım.

 

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil