istanbul Kas-Der Genel Merkezine önemli ziyaretçiler.

istanbul Kas-Der Genel Merkezine önemli ziyaretçiler.

Kas-Der Genel Merkezi sosyal medya hesabından yapılan açıklamda şu sözlere yer verildi. Kas-De
7znXe.png
Ana Sayfa Gündem, İlçe Haberleri, Kültür, Türkiye C. 31 Ağustos 2020 477 Görüntüleme

30 Agustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajları.

Vali Avni Çakır’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Avni ÇAKIRTürk Milletinin varoluş iradesinin, gücünün tüm dünyaya bir kez daha gösterildiği 30 Ağustos Zaferinin 98.Yıldönümünde, bu büyük zaferi bir bayram olarak kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.
Milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zafer Bayramı, aynı zamanda bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Milletimizin makûs kaderini değiştirmiş olan bu zafer ile Türk milleti hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.
Tarih boyunca, gücünü birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimizin sahip olduğu mukaddes değerler etrafında oluşturduğu bu kenetlenme anlayışı ve Büyük Taarruz Ruhu, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız badireleri aşmamızda en büyük güvencemiz olacaktır.

Bu vesileyle, İstiklal Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bugüne kadar mukaddes değerler uğrunda canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kastamonu halkına ve milletimize kutlu olsun.

                                                                        Avni ÇAKIR
Vali

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, şunu diyen bir yazı 'Zafer, Zafer benimdir" diyebilenindir. Başarı ise, "Başaracağım" diye başlayarak sonunda "Başardım" diyebilenindir. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ Kutlu Olsun ၁ /astauonubeloskw.kstomubeter'Bugün ZAFER GÜNÜ 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷

Şanlı Zaferimizin 98’inci yıl dönümü kutlu olsun.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla anıyoruz.

 

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişiAnadolu topraklarını sonsuza kadar hür ve bağımsız yurt toprağı yapan, milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren Kurtuluş Savaşımızın tacı, büyük zaferin 98. yıldönümünü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.
26 Ağustos’ta başlayan ve dönemin şartları içerisinde askeri kuvvetlerimizden sayı ve mühimmat yönünden kat kat üstün olan bir ordu karşısında 30 Ağustos 1922 tarihinde Başkomutanlık Meydan Savaşı ile eşsiz bir zafer kazanılarak vatan topraklarımız kurtarılmış, bağımsızlık ve istiklalimizden hiçbir zaman vazgeçilemeyeceği, sonsuza dek Anadolu’nun Türk yurdu olduğu bir kez daha bütün dünyaya haykırılarak ilan edilmiştir.
Vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle kanının son damlasına kadar vatanını savunan Gazi Mustafa Kemal Paşa önderliğindeki ordumuzun kazandığı bu şanlı zafer, Türk Milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiçbir gücün, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, birliğinin ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur.
15 Temmuz 2016 tarihinde hain darbe girişimi örneğinde olduğu gibi milli birlik ve beraberliğimizi bozarak ülkemizde Kaos ortamı oluşturmaya çalışan ve nihayetinde de ülkemizi bölmek isteyen karanlık güçler iyi bilmelidir ki, devletimiz üzerinde oynanan kirli oyunlara milletimiz asla izin vermeyecektir. Dünya durdukça bu millet var olacak; varlığından, milli ve manevi değerlerinden, insanlığa ve barışa hizmetten asla taviz vermeyecektir.
Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden Milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını Feda eden tüm şehit ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum”.

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişiTarihin dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi, bağımsızlık mücadelemizdeki kararlığımızın ne denli önemli ve haklı olduğunun en net göstergelerinden biridir.

Ulusumuzun küllerinden doğduğu bu şanlı gün en büyük kıvanç kaynaklarımızdan biridir. Emperyalist işgale karşı Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin taçlandığı bugün için sonsuz gurur ve onur duyuyoruz.

Başkomutanımız, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu laik, demokratik Cumhuriyete,  Atatürk ilke ve devrimlerine sonuna dek sahip çıkmayı sürdüreceğiz. Bu karanlık günlerden yine Ulu Önderimiz Atatürk’ün ışığında ve izinde yürüyerek, O’nun rehberliğinde mücadele ederek kurtulacağız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, kanla ve canla kazanılan eşsiz zaferimize gölge düşürmeye kimsenin hakkı yoktur, buna gücü de yetmez. Salgına karşı gerekli önlemler alınarak, tedbirli davranılarak yurttaşlarımız gibi biz de bayram coşkusunu doyasıya yaşayacağız.

Bu duygularla 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Başkomutanımız Atatürk, kahraman silah arkadaşları, canıyla ve kanıyla bedel ödeyerek bağımsızlığımızı armağan eden aziz şehitlerimizi ve yiğit gazilerimizi, yaşlı-genç, kadın-erkek bütün kahramanlarımızı özlemle, minnetle ve rahmetle anıyoruz.

Hasan BALTACI

Cumhuriyet Halk Partisi

Parti Meclisi Üyesi

Kastamonu Milletvekili

Fotoğraf açıklaması yok.Tam bağımsız Türkiye için verilen İstiklal Savaşının dönüm noktası 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, tüm şehit ve gazilerimizi yad ediyoruz. Ruhları şad olsun. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷
erdo

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil