Murat DEMİR’İN BABASI VEFAT ETTİ

Murat DEMİR’İN BABASI VEFAT ETTİ

26. Dönem Kastamonu Ak Parti Milletvekili Sayın Murat Demir'in Muhterem Babası Hasan Demir’in vefatını
7znXe.png
Ana Sayfa Gündem, İlçe Haberleri, Kastamonu 27 Ağustos 2020 852 Görüntüleme

VALİLİK’ten Coronavirüs açıklaması;

“Tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde ve ilimizde Covid-19 Salgını ile mücadele devam etmektedir. Son günlerde tekrardan vaka sayılarında artış olmuş olup, Bakanlıklarımızın buna dair yeni tedbir ve önlemleri olmuştur. Sağlık Bakanlığı da hastanelerde yoğunluğu azaltabilmek ve tüm hastalara etkin tedavi verilebilmesi amacıyla yeni uygulamalar ortaya koymuş olup, İlimiz Sağlık Teşkilatı da bu yönde düzenlemeler yapmıştır. Vatandaşlarımızın da bu konuda bilgilendirilmesi ve buna dair işlemlerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi gerekmektedir.
İlgili yapılan düzenlemeler kişilerin virüs ile karşılaşmaması ve hastane yoğunluklarının engellenmesi, dolayısıyla tedavi hizmetlerinde aksamaların yaşanmaması adına zaruri önem arz etmektedir. Tüm vatandaşlarımız bilmelidir ki sağlık ordumuz gece gündüz, hastane, ev, köy, mahalle fark etmeksizin cansiperane çalışmaktadır. İlimizin hizmet sunumu konusunda zorlu coğrafi şartlara sahip olması ve en çok göç veren dolayısıyla da bu dönemde nüfusu normale göre en çok artan illerden biri olmasına rağmen salgını kontrol ve hastalarımızı tedavi konusunda başarılı çalışmalar yürütülmektedir. Tüm vatandaşlarımız da maske kullanımı, sosyal mesafe ve zaruri olmadıkça başka insanlarla görüşmeme gibi bu dönemdeki hayati kurallara riayet etmelidir.
Covid-19 pozitif bir hasta ile yakın teması olan kişilerin değerlendirmesi, gerektiğinde test uygulanması ve takibi İl Sağlık Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezlerince kişilere tek tek ulaşılarak yapılmaktadır. Temaslı kişilerin herhangi bir rahatsızlığı yoksa hastanelere başvurmaması ve evlerinde izole olmaları gerekmektedir. Pozitif hasta ile temaslı ve izolasyondaki vatandaşlarımızdan herhangi bir semptomu ve rahatsızlığı olmayanlardan numune alımına gerek olmayıp, bu kişilerin sağlık personelimizin tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki vatandaşlarımız hastanelerimizin yükü gereksiz yere arttırılmamalıdır.
Covid-19 testi uygulanan kişiler sonuçlarını E-Nabız sisteminden takip edebilmektedir. Kişilerin test sonucu için hastane ya da Aile Sağlık Merkezlerine başvurmamaları gerekmektedir.
Covid-19 test sonucu pozitif çıkan kişiler Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü pandemi ekiplerince anında aranarak bilgilendirme yapılmaktadır. Toplum Sağlığı Ekiplerince kişilerin değerlendirmesi evlerinde yapılmaktadır. Tedavisi ve gerektiğinde Hastaneye sevki yine Sağlık Müdürlüğü ekiplerince yapılmaktadır. Kişilerin kendisinin hastaneye başvurmaması gerekmektedir, kişiler evden çıkmamalıdır.
Covid-19 Pozitif saptanan yada Sağlık Müdürlüğünce yüksek riskli temaslı görülen ve ilgili sisteme verileri işlenen kişilerin evlerinden çıkmaları halinde Cezai Yaptırım uygulanmaktadır. Kolluk kuvvetleri ve sağlık ekiplerince bu denetim yapılmaktadır.
Unutulmamalıdır ki bu ölümcül virüs sadece kendimize değil çok değer verdiğimiz sevdiklerimize, ailemize bizim aracılığımız ile zarar verebilir. Tedbirlere uyalım kendimizi ve sevdiklerimizi koruyalım”

Yorumlar

İlginizi çekebilir

GAZİ’DEN ÇIKIŞ YOK !

GAZİ’DEN ÇIKIŞ YOK !

Hazır Site by Uzman Tescil