ResimLink - Resim Yükle
GMG KASTAMONUSPOR KULÜBÜNE  CEZA YAGDI.

GMG KASTAMONUSPOR KULÜBÜNE CEZA YAGDI.

13- GMG KASTAMONUSPOR Kulübünün, 21.09.2020 tarihinde oynanan GMG KASTAMONUSPOR-KARACABEY BELED
7znXe.png
Ana Sayfa Eğitim, Gündem, Kastamonu, Kültür 26 Ağustos 2020 2669 Görüntüleme

TÜSPAF Karadeniz Bölge Toplantısını Kastamonu’da yaptı

TÜSPAF Başkanı Ali Karaca, “Peygamberlerimizden gelen, atalarımızdan gelen pazarcılık mesleğini ve kültürünü en iyi şekilde yaşatmalıyız. Pazarlarımızda bet ve bereket vardır. Bu yüzden de tüm vatandaşlarımızı pazarlardan alışveriş yapmalarını istiyorum” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, gökyüzü ve açık hava

Kastamonu Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Yücel Gedik ev sahipliğinde yapılan Türkiye Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu (TÜSPAF) Başkanı Ali Karaca başkanlığında bu yılın ilk Karadeniz Bölge Toplantısı Kastamonu’da yapıldı.
İki gün süren Seyrangah ve Armoni Otel Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya TÜSPAF Başkanı Ali Karaca, Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanları Trabzon Gökmen Emirzeoğlu, Kırıkkale Orhan İba, Suluova Adnan Sözen, Çorum Erdoğan Yılmaz, Samsun Muhammet Yazıcı, Bafra Hüseyin topuz, Bolu Albay Tatü, Karabük Cuma Kara ve Kastamonu Yücel Gedik katıldı.
Federasyon Başkanı ve Oda Başkanlarına ilimizin meşhur Kuyu Kebabı başta olmak üzere diğer yöresel ürünlerinden de ikram edildi. Başkanlarına Seyrangah, Nasrullah Meydanı, Dini İnanç yerleri Daday Kılıç At Çiftliği ve diğer tarihi yerler de gezdirildi.

Yücel Gedik
Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Yücel Gedik toplantıda açılışta yaptığı konuşmasında, “Kastamonu’da bölge toplantısı yapılmasının sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Bu vesile ile üyelerimizin, hemşehrilerimizin varsa sıkıntı ve dertlerini anlatarak Federasyon düzeyinde de çözüme kavuşturulmasına vesile oluyoruz. Bizler için bu istişare ve birlik beraberlik toplantıları çok faydalı ve verimli geçiyor. Hem gelen başkanlarımıza ilimizi gezdiriyor ve tanıtımını da yapmış oluyoruz. Misafirlerimizi iki gün ilimizde ağırladık, toplantılarımızı gerçekleştirdik. Katılan, emeği ve katkısı geçen tüm herkese de teşekkür ediyorum” dedi ve Gedik gelen misafirlere de yöresel ürünlerimizden oluşan hediye verdiklerini söyledi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Ali Karaca
Gedik’ten sonra oda başkanlarına konuşan TÜSPAF Başkanı Ali Karaca ise, “Kastamonu’ya bu 5. Gelişim. Kastamonu’yu ve misafirperver, cana yakın Kastamonu’lu meslektaş ve halkını çok seviyoruz. Kastamonu, tarihi, doğası, denizi, kışı ve inanç turizmini dolu dolu yaşayan nadir illerimizden birisi. Kastamonu’ya geldiğimizde huzur buluyor, güven buluyor ve mutluluk duyuyoruz. Bu tür toplantılarımızı sık sık yapıyoruz. Koranavirüs (Covid-19) Pandemi döneminde toplantılarımızı yapamadık. Ama artık başladık, bu hafta burada bundan sonra da İnşallah Mersin’de bölge toplantımızı yapmak istiyoruz. Bu toplantılarla kendi içimizdeki sorunları bölge ve ilde varsa yaşanan sıkıntı ve diğerlerini tespit edip, notlarımızı da alarak Ankara’ya döndüğümüzde çözüm yoluna gidiyoruz. Pandemi sürecinde e pazarcılarımızın, odalarımızın yaptığı çalışmaları, eksik ve sıkıntılarımızı toplantıda oda başkanlarımızla paylaştık. Yaşanan sıkıntıları da toplantımızda konuştuk. Pandemi sürecinde federasyon olarak Bunları da başkanlarımızla istişare ettik. İller arası, bölge illerinin katılımı ile yaptığımız toplantımızda oda başkanlarımız karşılıklı istişare ve bilgi alışverişinde de bulunuyorlar. Devletimizin aldığı kararları da uyguluyor ve yerine getiriyoruz. Yeni çıkan yönetmelik ve yasalardaki değişiklikleri de paylaştık. Şu an için federasyon olarak çok önemli bir sıkıntımız da bulunmuyor.
Anadolu Selçuklu İmparatorluğundan, Peygamberlerimizden bu tarafa devam eden pazarcılık kültürünü en iyi şekilde devam etmesi için çalışmalarımızı da aralıksız sürdürüyoruz. Pazar kültürünü en üst düzeyde devam ettirmeli, tüm vatandaşlarımız da her çeşit taze ve günlük getirilen ürünleri almak için de pazarları tercih etmeliler. Peygamberlerimizden gelen, atalarımızdan gelen pazarcılık mesleğini ve kültürünü en iyi şekilde yaşatmalıyız. Pazarlarımızda bet ve bereket vardır. Bu yüzden de tüm vatandaşlarımızı pazarlardan alışveriş yapmalarını istiyorum.
Türkiye genelinde hizmet veren 101 oda başkanımız da yörelerinde sorun ve sıkıntı yaşanmaması için gece gündüz demeden çalışıyorlar. Pandemi sürecinde çok fazla etkilenmeyen sektörlerden de birisi meyve ve sebze ürünleri satan arkadaşlarımız. Pandemi sürecini de Federasyon ve odalarımız olarak çok iyi idare ettik. Pazarcılarımızı ve vatandaşlarımızı mağdur etmemek için de elimizden geleni yaptık. Bugüne kadar Türkiye genelinde Kastamonu Sebzeciler ve Meyveciler Odasının varlığı yoktu. Yeni Kastamonu Başkanımız bu ivmeyi değiştirdi ondan Allah razı olsun. Odamız hem iyi bir yere ve konuma geldi hem de federasyonda şu an en iyi çalışan odalarımızdan da birisi. Bizleri misafir ve ev sahipliği eden Sebzeciler ve Meyveciler Odası’nı da tebrik ediyor, Yücel Gedik Başkanı’ma, emeği ve katkısı geçenlere de çok teşekkür ediyorum.”ifadelerini kullandı.
Cengiz MUHZİROĞLUGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, ağaç, gökyüzü ve açık hava

erdo

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil