Murat DEMİR’İN BABASI VEFAT ETTİ

Murat DEMİR’İN BABASI VEFAT ETTİ

26. Dönem Kastamonu Ak Parti Milletvekili Sayın Murat Demir'in Muhterem Babası Hasan Demir’in vefatını
7znXe.png
Ana Sayfa Gündem, İlçe Haberleri, Kastamonu 10 Ağustos 2020 1864 Görüntüleme

Ilıca şelalesinde bir kahramanlık daha

  • Pınarbaşı Ilıca şelalesi bir kurtarma olayına daha sahne oldu. Birkaç gün önce kayalıklardan şelale havuzuna düşen 10 yaşındaki bir kız çocuğu bölgede görevli bir Uzman Jandarma tarafından boğulmaktan kurtarılmıştı. Bu kez de şelale havuzuna düşen 8 yaşındaki çocuk ve onu kurtarmak için suya atlayan ve aynı şekilde boğulma tehlikesi geçiren babası da, izinli olarak memleketine bir astsubay tarafından kurtarıldı. Bölgede benzer vakaların artması, ivedilikle tedbirlerin ve denetimlerin sıklaştırılması gerektiğini ortaya koyuyor.

 

Pınarbaşı Ilıca şelalesi bir hafta içerisinde ikinci kez bir kurtarma olayına daha sahne oldu. Ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte Pınarbaşı’na gelen 40 yaşındaki Astsubay Serhat Özcan, Ilıca şelalesinde suya düşen baba ve oğlunu boğulmaktan kurtardı.

Kayaların üzerinden düşen 8 yaşlarındaki çocuk suda çırpınmaya başladı, bunu gören yüzme bilmeyen babası da boyunun yeteceğini düşünerek suya atladı. Fakat su derin olduğu için o da suda batmaya ve çırpınmaya başladı. Durumu fark eden Astsubay Serhat Özcan, önce çocuğu sonra babasını sudan çıkardı ve su yutan baba ve oğluna gerekli müdahaleyi yaptı.

Birkaç gün önce de yine Ilıca şelalesinde ayağı kayarak şelale havuzuna düşen 10 yaşındaki kız çocuğu, Jandarma devriye ekibinden Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Yılmaz tarafından sudan çıkarılmıştı.

Bölgede benzer vakaların artması, ivedilikle tedbirlerin ve denetimlerin sıklaştırılması gerektiğini ortaya koyuyor.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil