KASTAMONU BELEDİYESİ 100 ADET TABLET DAĞITTI

KASTAMONU BELEDİYESİ 100 ADET TABLET DAĞITTI

İmkanları kısıtlı olan çocuklarımızın uzaktan eğitimlere katılabilmeleri adına başlattığımız tablet kampa
7znXe.png

CİDE DE ORMAN YANGINI (VİDEO HABER)

 

Yangın, Kastamonu’nun Cide ilçesi Soğucak köyünde bulunan yaklaşık 200 hektarlık ormanlık alanda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Soğucak köyü sahiline yakın bir bölgedeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı.

Ormanlık alandan yükselen dumanları gören çevredeki vatandaşlar durumu hemen itfaiye ekiplerine haber verdi. Ormanlık alana ulaşımın olmaması nedeniyle bölgeye Orman Bölge Müdürlüğü arazözleri ve yangın söndürme helikopteri sevk edildi. Kısa sürede yangının çıktığı alana ulaşan Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, yangını söndürebilmek için çalışma başlattı.

KONTROL ALTINA ALINDI

Vatandaşlar ise ellerine aldıkları ağaç dalları ile yangının yerleşim yerlerine ulaşmaması için söndürme çalışmalarında ekiplere yardım etti. Yangını söndürebilmek için bölgeye yangın helikopteri de sevk edildi. Çıkan yangın akşam saatlerinde kontrol altına alındı.

Ak Parti 24.Dönem Kastamonu Milletvekili Murat DEMİR Sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da ;

”Çok şükür yangını söndürdük..
Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Başta Devletimizin Başkanı Sn.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN bu ülkeyi güçlü bir seviyeye ulaştırdığı için.
Sn.Bakanım Bekir PAKDEMİRLİ beyfendiye bir telefonumuzla Karabük ve Bursa’dan Helikopter Antalya’dan Uçak gönderdiği için.
Sn. Orman Genel Müdürümüz Bekir KARACABEY, Kastamonu Valimiz Avni ÇAKIR Bey’e Kastamonu Orman bölge müdürümüz Fahri SÖNMEZOĞLU Cide Orman işletme müdürümüz ve ekibine, Jandarmamıza çevre illerden ilçelerden gelen Arazöz ve araç gereçlerin sürücü ve personeline köy halkımıza orada bulunan can sipherhane yardım sağlayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Devletimiz var olsun…
Saat 14,30 dan 22,30 kadar bölgedeydik ve soğutma çalışmaları devam ediyor.
Çok dikkat edelim yaklaşım 90 dönüm bölge yandı.
Özellikle fındık bahçeleri yandı yazık oldu.
Dikkat edelim lütfen” dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil