Yaşlı kadın evinde ölü bulundu

Yaşlı kadın evinde ölü bulundu

Daday ilçemizde yaşayan yaşlı kadın, tek başına ikamet ettiği evinde ölü bulundu. Edinilen bilgiye gör
7znXe.png
Ana Sayfa Gündem, İlçe Haberleri, Kastamonu, Siyaset 30 Temmuz 2020 649 Görüntüleme

Kurban Bayramı Mesajları.

Kurban Bayramınızı tebrik eder, ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan dilerim.

Metin ÇELİK / Ak Parti Kastamonu Milletvekili

Bayramlar bizim en sevinçli ve en mutlu günlerimizdir. Bayramlarda sevgi, saygı, birlik ve kardeşlik duygularını hep birlikte tadarız. Bayramlar bizim için barıştır, dayanışmadır, birliktir ve kardeşçe kucaklaşmadır.

Ancak; Vatandaşlarımız, bu bayramı Covid-19 salgınının gölgesinde ayrıca eşitsizliklerin, ekonomik krizin ve yoksulluğun pençesinde karşılıyor. Biliyoruz ki;  bizim her engeli aşacak gücümüz, milletçe hak ettiğimiz aydınlık günlere ulaşma azmimiz ve imkânsız denilenlerin mümkün olduğunu gösteren bir tarihimiz var. Biliyoruz ki; biz bu tarihi rotaya geri dönecek ve bir kez daha çağdaş dünyanın sembolü olarak ilerlemeye devam edeceğiz.

Ülkemizin kaynaklarının adil paylaşıldığı, hiçbir çocuğumuzun yatağa aç girmediği, emeğin değer bulduğu, çocuklarına, torunlarına bayram harçlığı bile veremeyecek olan emeklilerimizin, işçilerimizin, madencilerimizin, memurlarımızın, kadınlarımızın artık boyunlarını bükmediği, tüm adaletsizliklerin ve tüm eşitsizliklerin son bulduğu günlere ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Covid-19 salgını nedeniyle sevdiklerimizle çok fazla bir araya gelemeden ancak aynı yoğun duygularla bu bayramı kutlayacağız. Birlik ve beraberlik içinde yaşadığımız yarınlara olan inancımla, tüm Kastamonuluların Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, insanlarımızın sağlık, güvenlik ve gelecek endişesi taşımadığı, işsizliğin, yoksulluğun, eşitsizliklerin, baskıların ve yasakların olmadığı, bir ülke özlemi ile Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum.

Hasan BALTACI   /CHP Kastamonu Milletvekili

 

Yüzyıllar boyunca bayramlarımız; sevgi, saygı ve mutluluğumuzun simgesi olmuştur. Bu mübarek günde küsler barışır, uzun zamandır görülmeyen akrabalar, büyükler ziyaret edilir, elleri öpülür ve bayram sabahından itibaren tüm evleri mutluluk kaplar.

İçinde olduğumuz süreçte birçoğumuz ailelerimizden ve sevdiklerimizden uzun süre ayrı kaldık ancak bu dönem sayesinde birbirimize gönülden bağlı oldukça, muhabbetimizin, yakınlığımızın da sürmeye devam ettiğini görmüş ve anlamış olduk.

Ülkemizin her güzide şehrinde, memleketi Kastamonu olan vatandaşlarımız yaşıyor. Bu süreçte onların da memleketini çok özlediğini biliyorum. Bu sebeple tüm halkımıza önemli bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Kültürümüzün en güzel değerlerinden biri olan bayram ziyaretlerinde, herkesin sağlığı için sosyal mesafe kurallarına uyalım, tedbiri elden bırakmayalım.

Kurban Bayramı’nın şehrimize, ülkemize ve tüm İslam alemine sağlık, huzur, mutluluk ve sevgi getirmesini, birlik beraberliğimizin baki olduğu bir bayram geçirmemizi diliyorum.

Kurban Bayramı’mız mübarek olsun.

Op. Dr. R. Galip Vindioğlu /Kastamonu Belediye Başkanı

 

Dini ve milli bayramlarımız milletimizin birlik ve beraberliğini kardeşlik, akrabalık ve dostluk duygularını pekiştiren yegane unsurlardır.
Bu vesile ile eskiden olduğu gibi akraba, eş, dost ve komşu ziyaretleri yaparak tokalaşıp, kucaklaşacağımız nice bayramlara erişmek dileğiyle mübarek Kurban Bayramınızı en içten duygularımla tebrik eder, dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı sürecin bir an evvel son bularak dünyamıza, İslam alemine, ülkemize ve ilçemize başta sağlık olmak üzere huzur, barış, mutluluk ve hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Volkan Kavaklıgil  Tosya Belediye Başkan

 

Tüm İslam âleminde olduğu gibi güzel şehrimiz Kastamonu’da da birlik ve beraberlik içerisinde bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz.

Milletimizin mayası olan yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin yaşandığı bayramlar yoksulun, yetimin, düşkünün korunup kollandığı, kırgınlıkların yerini sevgi ve barışın aldığı, kin ve nefretin bertaraf edildiği ve dini vecibelerimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığımız istisnai günlerdir.

Kurban, Allah’a, kardeşlerimize, kardeşliğe ve dayanışmaya yakınlaşmadır. Fakat bu bayram, büyüklerimizle, akrabalarımızla, komşularımızla, dostlarımızla her bayramda yaşadığımız fiziksel yakınlaşmayı sağlayamayacağız. Ülkemizin ve dünyanın içinden geçtiği salgın hastalık dönemi, ne yazık ki bu önemli günlerimizdeki bazı örf ve adetlerimizin önüne set çekiyor. Bu anlamda bizleri büyük bir heyecanla bekleyen büyüklerimize gönül selamı verelim,büyüklerimizi koruyalım ,sevgi ve saygımızı gösterelim. Büyüklerimiz bizim birlik ve beraberliğimizin nişanesidir, onları asla ihmal etmeyelim. Bu bayram her zaman olduğu gibi yetimlerimizin, öksüzlerimizin ve hastalarımızın yanında olalım, onları sevindirelim.

Mübarek Kurban Bayramının, bu anlayışın pekişmesine, güçlenmesine, gönüllerin bütünleşmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan temenni ediyorum.

Tüm hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Doğan ÜNLÜ / AK Parti Kastamonu İl Başkanı

 

Mübarek Kurban Bayramına ulaşmanın sevincini yaşıyoruz.
Bayramlar; kucaklaşma, kenetlenme ve ihtiyacı olanlara yardım eli uzatma günleridir.
Şartlar ne olursa olsun, birlik, beraberlik, kaynaşma ve dayanışmamızı sürdürelim. Fiziken kucaklaşamasak, elleri sıkamasak da, ruhen bunu tüm kalbimizle yaşayalım, yaşatalım.
Her zamandan daha çok birliğe ve beraberliğe, kenetlenmeye ihtiyacımızın olduğu bugünlerde, dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulmasını diliyorum.
Mübarek kurban bayramının Milletimize, İslam Âlemine ve bütün insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan Niyaz eder sevgi, saygı ve selamlarımı sunarım.Hayırlı bayramlar

Emin ÇINAR /MHP Kastamonu İl Başkanı / 24. Dönem Kastamonu Milletvekili

 

Yüce dinimizin bizlere en güzel hediyelerinden biri olan Kurban Bayramına ulaşmanın emsalsiz huzur ve sevincini yaşıyoruz.Kurban Bayramı’nın başta İslam alemi olmak üzere tüm dünyaya sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik getirmesini diliyorum. İyi bayramlar…

Mehmet ÇIVGIN / İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı

Tüm islam aleminin mübarek kurban bayramını kutlarım. Bu günlerin barışa, kardeşliğe ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum.
Cumhur GENÇ/ CHP Kastamonu İl Bşk. Yrd

 

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil