KASTAMONU SİZİNLE GURUR DUYUYOR..

KASTAMONU SİZİNLE GURUR DUYUYOR..

📌 KASTAMONU SİZİNLE GURUR DUYUYOR.. Memleketimizi Ehf Avrupa Liginde gururla temsil eden Kastamonu Bel
7znXe.png
Ana Sayfa Gündem, Kastamonu, Siyaset 24 Temmuz 2020 56 Görüntüleme

24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI

Düşünceyi açıklama özgürlüğünün en etkili araçlarından olan basın, demokratik ve çağdaş rejimlerin vazgeçilmez kurumlarından biridir.

Basın özgürlüğü, doğruluk ve tarafsızlık ilkelerinden taviz vermeden, hiçbir baskı, tehdit ve sansüre maruz kalmadan, halk adına gazetecilerin görevini doğru bir şekilde yerine getirmesidir.

Ülkemizde, özellikle darbe dönemlerinde sancılı süreçlerden geçmiş olan basın özgürlüğü bugün o günleri aratacak bir düzeyde gerilemiştir. Yüzlerce basın emekçisinin cezalandırıldığı, birçok basın yayın kuruluşunun sadece haberlerinden dolayı kapatıldığı bir dönem de basın özgürlüğünden bahsetmek mümkün değildir.

Gazetecilerin kendilerini baskı altında hissetmeden, özgürce eleştirileri ve düşüncelerini yazabilmelerinin imkânları muhakkak sağlanmalıdır.

Toplumun bilgilenmesini, yaşananlardan haberdar olmasını sağlayan gazetecilerin gazetecilik faaliyetleri nedeniyle hapislerde çürütülmediği, haklarının verildiği bir ortamda, kendilerini baskı altında hissetmeyerek, özgürce haber yapabileceği gerçeği asla unutulmamalıdır.

Yaşanan sorunların çözülmesi, halkın sesi olan özgür bir medya temennimle, kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak, tarafsız bir anlayışla çalışmalarını yürüten, topluma ışık tutan gazetecilerin, 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyorum.

https://outlook.live.com/mail/0/deleteditems/id/AQMkADAwATZiZmYAZC1hNjg3LWU2NgBiLTAwAi0wMAoARgAAA51rSiag3T1KkuQ8Sbee6qYHAGDtv3ZKTTFLu9qlU%2BG8p4kAAAIBCgAAAGDtv3ZKTTFLu9qlU%2BG8p4kAA6enAAGxAAAA/sxs/AQMkADAwATZiZmYAZC1hNjg3LWU2NgBiLTAwAi0wMAoARgAAA51rSiag3T1KkuQ8Sbee6qYHAGDtv3ZKTTFLu9qlU%2BG8p4kAAAIBCgAAAGDtv3ZKTTFLu9qlU%2BG8p4kAA6enAAGxAAAAARIAEAAIM%2BjMWU4yQpqlB74mdzML?RpsCsrfState=4e98ac93-4ddb-fcfc-dee5-e7050e33b1b5&nlp=1

Hasan BALTACI

Cumhuriyet Halk Partisi

Kastamonu Milletvekili

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil