ResimLink - Resim Yükle
KASTAMONU’DA İŞSİZLİK

KASTAMONU’DA İŞSİZLİK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu’da son 10 yılda işsizliğin
7znXe.png
Ana Sayfa Gündem, Kastamonu, Siyaset 24 Temmuz 2020 8 Görüntüleme

24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI

ResimLink - Resim Yükle

Düşünceyi açıklama özgürlüğünün en etkili araçlarından olan basın, demokratik ve çağdaş rejimlerin vazgeçilmez kurumlarından biridir.

Basın özgürlüğü, doğruluk ve tarafsızlık ilkelerinden taviz vermeden, hiçbir baskı, tehdit ve sansüre maruz kalmadan, halk adına gazetecilerin görevini doğru bir şekilde yerine getirmesidir.

Ülkemizde, özellikle darbe dönemlerinde sancılı süreçlerden geçmiş olan basın özgürlüğü bugün o günleri aratacak bir düzeyde gerilemiştir. Yüzlerce basın emekçisinin cezalandırıldığı, birçok basın yayın kuruluşunun sadece haberlerinden dolayı kapatıldığı bir dönem de basın özgürlüğünden bahsetmek mümkün değildir.

Gazetecilerin kendilerini baskı altında hissetmeden, özgürce eleştirileri ve düşüncelerini yazabilmelerinin imkânları muhakkak sağlanmalıdır.

Toplumun bilgilenmesini, yaşananlardan haberdar olmasını sağlayan gazetecilerin gazetecilik faaliyetleri nedeniyle hapislerde çürütülmediği, haklarının verildiği bir ortamda, kendilerini baskı altında hissetmeyerek, özgürce haber yapabileceği gerçeği asla unutulmamalıdır.

Yaşanan sorunların çözülmesi, halkın sesi olan özgür bir medya temennimle, kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak, tarafsız bir anlayışla çalışmalarını yürüten, topluma ışık tutan gazetecilerin, 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyorum.

https://outlook.live.com/mail/0/deleteditems/id/AQMkADAwATZiZmYAZC1hNjg3LWU2NgBiLTAwAi0wMAoARgAAA51rSiag3T1KkuQ8Sbee6qYHAGDtv3ZKTTFLu9qlU%2BG8p4kAAAIBCgAAAGDtv3ZKTTFLu9qlU%2BG8p4kAA6enAAGxAAAA/sxs/AQMkADAwATZiZmYAZC1hNjg3LWU2NgBiLTAwAi0wMAoARgAAA51rSiag3T1KkuQ8Sbee6qYHAGDtv3ZKTTFLu9qlU%2BG8p4kAAAIBCgAAAGDtv3ZKTTFLu9qlU%2BG8p4kAA6enAAGxAAAAARIAEAAIM%2BjMWU4yQpqlB74mdzML?RpsCsrfState=4e98ac93-4ddb-fcfc-dee5-e7050e33b1b5&nlp=1

Hasan BALTACI

Cumhuriyet Halk Partisi

Kastamonu Milletvekili

ResimLink - Resim Yükle

Yorumlar

İlginizi çekebilir

KASTAMONU’LU SOMER ŞEF.!

KASTAMONU’LU SOMER ŞEF.!

Hazır Site by Uzman Tescil