ResimLink - Resim Yükle
Kastamonu da  Pozitif vaka Çoğaldı

Kastamonu da Pozitif vaka Çoğaldı

Kastamonu Eğitim ve Araştırma hastanesine Kurban Bayramı 2. ve 3. günü rahatsızlıkları nedeniyle il genel
7znXe.png
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem, İlçe Haberleri, Kastamonu 9 Temmuz 2020 702 Görüntüleme

BİRLİK BAŞKANLIĞI’NA VALİ AVNİ ÇAKIR SEÇİLDİ

ResimLink - Resim Yükle

Kastamonu Mahalli İdareler Birliği (KASMİB) Olağanüstü Meclis Toplantısı 8 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirildi.

İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Vali Avni Çakır’ın yanı sıra Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, KASMİB Müdürü Adnan Tot, İlçe Belediye Başkanları ve KASMİB Meclis üyesi olan İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıya ilk olarak Meclis Birinci Başkan Vekili Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu başkanlık etti. Başkan Vidinlioğlu, yaptığı konuşmada toplantının ilk gündem maddesinin Birlik Başkanı seçimi olduğunu belirtti. Önceki Birlik Başkanı Vali Yaşar Karadeniz’in kararname ile başka ile atanması nedeniyle Birlik Başkanlığı’nın boşaldığını söyleyen Başkan Vidinlioğlu, bu görevin İlin Valisi tarafından yürütülmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Toplantıda söz alan Şenpazar Belediye Başkanı Cem Çınar ise, tüm Meclis üyeleri adına Vali Avni Çakır’ın Birlik Başkanlığı görevini üstlenmesini istediklerini ve aday gösterdiklerini belirtti.

Bunun üzerine Meclis toplantısının ilk gündem maddesi olan Birlik Başkanlığı Seçimine geçildi. Kapalı oy sistemi ile 31 kişinin oy kullandığı seçimde oyların tamamını alan Vali Avni Çakır KASMİB Birlik Başkanlığı’na seçildi.

Birlik Başkanlığı görevini devralan Vali Avni Çakır, Mahalli İdare Birliklerinin önemli görevler yürüttüğünü belirterek, çalışmaların çevresel önem taşıdığının ve işlerin özveriyle sürdürülmesi gerektiğinin altını çizdi.

KASMİB olarak katı atık bertarafı kapsamında ilimizde son derece yararlı bir yatırımın gerçekleştirildiğini söyleyen Vali Avni Çakır, “Önümüzde bir kredi kullanılması söz konusu. Avrupa Birliği’nden sağlanacak bir fon var. Bu kapsamda Birlik olarak ihtiyaç duyulan hizmetlerin yerine getirilmesi ve daha verimli çalışılması için üzerimize düşeni yapacağız” şeklinde konuştu.

Birlik Başkanlığı sürecinde sürekli istişare halinde olunacağını belirten Vali Avni Çakır, öncelikli olarak çevrenin korunması alanlarında çalışmalarını sürdüreceklerini ve Kastamonu’yu bir bütün olarak değerlendireceklerini söyledi.

Toplantının devamında, Entegre Katı Atık Yönetimi Projesi için kredi kullanılması konusunda Birlik Müdürü Adnan Tot tarafından bilgilendirme yapıldı. Birlik Müdürü Adnan Tot, Avrupa Birliği destekli projede belediyelerce kullanılan eski vahşi depolama sahalarının ıslahı için çalışmalar yapılacağını, iş makinaları ve çöp kamyonları tedarik edileceğini ve Sızıntı Suyu Arıtma Tesisi yapılarak hizmete geçirileceğini söyledi. Projede %85 oranında hibe desteği alındığını ve Birlik katılım payının %15 olduğunu belirten Birlik Müdürü Tot, projenin finansmanı için ilk etapta özel bir bankadan 1 milyon 500 bin lira kredi kullanılması gerektiğini ifade etti.

Meclis tarafından gündem maddesi üzerinde oylama yapılarak, oy birliğiyle kredi kullanımı için Birlik Müdürü Adnan Tot’a yetki verildi.
Toplantıda ayrıca, sokak hayvanlarının kısırlaştırılması için mobil araç alımı konusu görüşüldü. Vali Avni Çakır kısırlaştırmada kullanılacak araç ile ilgili tekliflerin kendisine sunulması ve araç alımının en kısa sürede yapılması talimatını verdi.Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor, takım elbise ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, iç mekan

ResimLink - Resim Yükle

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil