ResimLink - Resim Yükle
Kastamonu da  Pozitif vaka Çoğaldı

Kastamonu da Pozitif vaka Çoğaldı

Kastamonu Eğitim ve Araştırma hastanesine Kurban Bayramı 2. ve 3. günü rahatsızlıkları nedeniyle il genel
7znXe.png
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem, İlçe Haberleri, Kastamonu, Siyaset 7 Temmuz 2020 934 Görüntüleme

Ahmet Katar Kastamonu Havalimanı’nda yaşanan ertelemelerle ilgili basın açıklamamız:

ResimLink - Resim Yükle

“KASİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Katar, havalimanıyla ilgili uyarılarını hatırlattığı açıklamasında, Geldiğimiz noktada ne yazık ki kaygılarımızın haklı çıktığını ve Havalimanı’nın uçuş yapılamaz duruma geldiğini görüyoruz. Buradan sormak istiyorum. Neden Kastamonu Havalimanı?” sorusunu yöneltti.

“Bir araya gelip havalimanımızı kurtaralım”
“İstanbul’da yaklaşık 1 milyon Kastamonulu varken, zaten sadece tek uçuş İstanbul’a ve günde bir seferken daha Kastamonu’dan ne isteniyor? Açıkça söylüyorum, Kastamonu Havalimanı üvey evlat olmasın” diyen Katar, bu mesele çözülmediği müddetçe yarın her kesimin sıkıntı çekeceğini belirti ve “Gelin, hep beraber bir araya gelip havalimanımızı kurtaralım” çağrısı yaptı.

Kastamonu’nun, THY’nin normalleşme süreciyle birlikte uçuş başlatmadığı dört kent arasında yer alıyor olmasıyla ilgili bir açıklamada bulunan Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Katar, kaygılanmakta haklı olduklarının ortaya çıktığını söyledi.
Havalimanını kapanmaktan kurtarmak için Kastamonuluları binlikte harekete geçmeye çağıran Katar’ın açıklaması şöyle:
“Son günlerde Türk Hava Yolları’nın Kastamonu Havalimanı’ndaki uçuşları 6.kez ertelemesi ile ilgili Kastamonu gündeminde hararetli tartışmalar yaşanmaya başlandı. Konu ile ilgili KASİAD olarak 2 yıldır ısrarla açıklamalar yaptık, yetkilileri göreve davet ettik. Bize göre uçuşların ertelenmesi Covid-19 süreciyle ilgili değil, öyle olsa Türk Hava Yolları yurtiçinde 40 noktaya uçuşları tekrar başlatmazdı.
Şu an itibariyle 4 yurt içi noktasına uçuş yok. Bunlardan biri Kastamonu Havalimanı’dır. 28 Mart’tan bu yana Kastamonu Havalimanı’na uçak inmemiştir. Üzülerek ifade etmek zorundayım ki; Kastamonu Havalimanı çok sıkıntılı bir sürece girmiş bulunmaktadır. Bu açıklamayı yapmadan önce kısa bir arşiv taraması yaparak geçmişte havalimanı ile ilgili yapmış olduğumuz açıklamaları inceledim. Gördüm ki, gelen fırtınayı çok önceden dile getirmemize rağmen maalesef dikkate alınmamışız. Havalimanı sefer sayılarındaki düzensizliğin giderilmesi noktasında 7 kez basına açıklama bulunduk. Bu düzensizlik havayolunu tercih eden yolcuların Kastamonu’ya ulaşmalarında havayolunu gündemden çıkarmalarına sebep oldu. Biz tüm bunlara, konuyu gündemden düşürme çabalarına rağmen ulaşım noktasında Kastamonu’da havalimanın en öncelikli konulardan biri olduğu sürekli ifade ettik. Hatta Kastamonu’da bir Platform kurulması ve bu platformun önceliğinin Kastamonu Havalimanı olması gerektiğini defalarca söyledik. Genel Başkanımız Sayın Ayhan Aslan, başta Salır Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilgili 4 bakanımıza Havalimanındaki durumu izah eden ve taleplerimizi içeren mektubunu bundan 1,5 yıl önce 5 Aralık 2018 tarihinde ulaştırdı. Havalimanı’na ilave seferler düzenlememesi durumunda havalimanın kapanacağını ifade ettiğimizde yolcu sayısının yetersiz olacağı yönünde eleştiriler geldi. Buna karşılık Genel Başkanımız 1 yıllık bilet taahhüdü verdi. Böyle güçlü bir destek bile Kastamonu’da görmezden gelindi.
Kastamonu Havalimanı ile ilgili yapılacak ne varsa KASİAD camiası olarak dile getirmeye, somut adımlar atmaya gayret gösterdik. Madem Kastamonu Havalimanı’nda uçuşların başlaması noktasında eksiklikler var. Neden bu eksiklikler giderilmiyor?
İstanbul’da yaklaşık 1 milyon Kastamonulu varken, zaten sadece tek uçuş İstanbul’a ve günde bir seferken daha Kastamonu’dan ne isteniyor?
Açıkça söylüyorum, Kastamonu Havalimanı üvey evlat olmasın. Bu zamana kadar yapılan açıklamalarımız dikkate alınmamış, attığımız adımlar karşılık bulmamış olabilir. Bundan sonrası için daha geç olmadan; Kastamonu Havalimanı’nda uçuşlar başlatılarak yanlıştan geri dönülmelidir. Gelin hep beraber bir araya gelip Kastamonu Havalimanımızı kurtaralım. Bu mesele çözülmediği müddetçe yarın hepimiz sıkıntısını çekeriz. Yarın daha büyük sıkıntı çekmemek için bugünden önlemimizi almamız gerekiyor. Yarın havalimanımız kapandığı zaman sokaklara çıkıp “Havalimanımızı kapattırmayız” diye bağırmamız hiç bir anlam ifade etmez, sadece slogan atmış oluruz. Bunun için tüm Kastamonu’yu bugünden tekrar göreve çağırıyorum.
Saygılarımla…”

ResimLink - Resim Yükle

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil