www.kastamonubirincihaber.com kastamonuhaber kastamonudan haber birincihaber bizden haber kastamonugazeteleri haberler.com
Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


YÖREX ve Coğrafi İşaretler Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
30.10.2019 7-11 Ekim tarihleri arasında Antalya ilinde gerçekleştirilen İlimiz’in de ürünlerinin tanıtıldığı, Yöresel Ürünler Fuarı ( YÖREX ) ‘ sonrasında, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in başkanlığında YÖREX ve Coğrafi İşaretler değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

YÖREX ve Coğrafi İşaretler Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
+ -
Reklam
Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Vali Yardımcısı Vekili İbrahim Çenet, İlçe Kaymakam ve Belediye Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.
 
Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında ; “Coğrafi işret ile ilgili komisyon halinde yürüttüğümüz çalışmalarda şuanda 11. Coğrafi İşretimiz alındı ve Antalya’da ki YÖREX fuarında taşbaskının belgesi de Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza takdim edildi.  Bu sertifikadan sonra Ticaret Sanayi Odasının Meclis Üyeleri ile birlikte Valilik ziyareti yapmayı planladıklarına dair bir talep geldi bana bir teşekkür ziyaret i olarak. Bende böyle bir ziyaret olacaksa bu teşekkürü komisyondaki herkesin hak ettiğini düşünerek bu şekilde hep beraber toplanalım teşekkür duygularınızı hepsine birlikte iletirseniz daha uygun olur diye düşündüm. Çünkü iki rakamında on bir rakamına bu kadar kısa sürede ulaşmak ancak böyle bir ekip çalışmasının yapabileceği bir başarıydı. Yakaladığınız başarı güzel bir başarı ama daha yapmamız gereken işleri de unutmayalım.  En son bana Ticaret ve Sanayi İl Müdürlüğümüzden verilen bilgiye göre şuanda bizim başvurusunu yaptığımız ve sıra bekleyen ürün sıralamasında Türkiye’de dördüncü sıradayız. Biz eğer ilk üçte yer alacağız hedefini koymuşsak demek ki daha fazla ürünle başvuru yapmamız gerekiyor. Buradan çıkan sonuç bu dolayısıyla yine Kastamonu’muza ilçelerimize ait önemli ürünlerle ilgili çalışmaları o ürünün hangi kurum yada O da adına tescili yapılacaksa, o oda ile birlikte çalışmasını yaparak bu sayıyı arttırmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.
 
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ve Türk Patent Kurumu Başkanı Prof.Dr. Habip Asan tarafından Kastamonu Taşbaskı ve Kastamonu Siyez Bulguru adına ilimize verilen Coğrafi İşaret Tescil Belgesi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu tarafından Vali Karadeniz’e takdim edildi.
 
KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN 
 



Editör: Kastamonu Birinci Haber

Bu haber 1121 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ



YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI