ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR, SİYASET 12 Mayıs 2020 1594 Görüntüleme

YENİDEN REFAH PARTİSİ KASTAMONU İL BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

YENİDEN REFAH PARTİSİ KASTAMONU İL BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Yerel gazetelerden mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan Turaş Otelin satılacağını öğrenmiş bulunmaktayız. Halbuki bu otelin satılmak istenmesi daha önce de gündeme gelmişti lakin yıkılan devlet hastanesinin yerine yapılması planlanan rehabilitasyon hastanesine yakın olması sebebi ile Turaş otelin refakatçiler açısından hastane yakınları için bir konaklama merkezi olarak düşünüldüğünü ve planlandığını ve bu sebeple satış işleminden vazgeçildiğini biliyoruz. Kastamonumuz’daki rehabilitasyon hastanemiz yatak sayısı bakımından son derece yetersiz olduğundan hastalarımızın yatış yapılabilmesi için 3 ay-4 ay sonrasına randevu verildiği bilinmektedir.
Satışı düşünülen Turaş oteli revizyon çalışmaları, Özel İdare tarafından yapılmış, otel olarak da sözleşmesi yenilenmediğinden, bir kısmı diyaliz merkezi olarak kullanılmıştır. Bu manada Turaş otelin tamamının hastane yakınları için bir konaklama merkezi olarak kullanılması da son derece yerinde olacaktır. İl Özel İdareleri millete hizmet etmek için kurulan bir kuruluştur. Ve bu kuruluşa ait olan bir binanın milletin hizmeti için kullanılması gerekmektedir.
Buradan sayın valimize sesleniyoruz ‘’Eğer Ankara’dan gelen “Biz para gönderemiyoruz, siz satılabilecek mülkleriniz varsa satın hizmetlerinizi yapın’’ talimatı sebebi ile satılacaksa bile söz konusu Turaş Otel bir misafirhane vb. konaklama merkezine çevrilip ederini buldurup öyle satılmalıdır.

DEĞERLİ KAMUOYUMUZUN BİLGİLERİNE SUNARIZ.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil