www.kastamonubirincihaber.com kastamonuhaber kastamonudan haber birincihaber bizden haber kastamonugazeteleri haberler.com
Reklam
Bugun...
Reklam
MİLLİ MARŞIMIZ MİLLİ ŞAİRİMİZ VE MİLLİ BİRLİĞİMİZ


Nedim AFACAN AFACAN MAKALE
nedimafacan @ kastamonuilkhaber.com
 
 

Bu topraklar üzerinde yaşayan milyonlarca insanı, tek bir çatı altında toplayan, birleştiren, bizleri millet yapan milli değerlerimiz vardır. Bunlardan biri rengini şehitlerimizin kanından alan ay yıldızlı al bayrağımız, bir diğeri dilimiz, güzel Türkçemiz; bizi biz yapan değerlerimizden bir başkası da Mehmet Akif Ersoy'un dizeleriyle ölümsüzleşen, bağımsızlık destanımız İstiklal Marşımızdır.

15 Temmuz süreci ve sınırlarımız içindeki bölücü örgütlerin faaliyetleri ,sınır dışında yabancı ülkeler özellikle ABD’nin desteklediği bölücü örgütlerin hareketlenmesi ülke güvenliğini tehlikeye düşürmüştür; anlaşılmıştır ki, Milli değerlerimize karşı girişilen saldırılar içerisinde bizi biz yapan, Türk milletinin olmazsa olmazı bayrağımıza, dilimize, İstiklal Marşımıza sımsıkı sarılmak, her zamankinden daha gerekli hale gelmiştir. Unutulmamalıdır ki, tarihini bilmeyen, atasına küfreden, geçmişine, bağımsızlığına ve değerlerine sahip çıkmayan, haksızlığa karşı susan toplumlar, birlik içinde yaşayamazlar. Milletler tarihini, kahramanlarını, hainlerini, dostunu, düşmanını, çok iyi bilmek zorundadır. Bizlere bu gerçeği anlatan en büyük değerimiz İstiklâl Marşımızdır.

Bu vesileyle İstiklal Marşımızın 97. yıldönümünü kutluyor; büyük şair Mehmet Akif Ersoy’u sonsuz şükran ve rahmetle anıyoruz. Akif’in duasına da bütün kalbimizle iştirak ediyor ve Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın diyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 
Nedim AFACAN
Türkiye Kamu Sen Kastamonu İl BaşkanıBu yazı 1217 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN ?


YUKARI