www.kastamonubirincihaber.com kastamonuhaber kastamonudan haber birincihaber bizden haber kastamonugazeteleri haberler.com
Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam
PINARBAŞI'NDA SEÇİME DOĞRU..!


Cemal KAYA GÖNÜL ADAMI
abc
 
 

Görüyoruz ki son günlerde ilçemiz siyasetinin ortaya çıkardığı Belediye Başkan adayları, birer birer sığ projelerini açıklamaya başladılar. Bu açıkladıkları projeler yerel bir belediyenin yapması gereken asli görevleridir. 
NEDİR BU ASLİ GÖREVLER...!
&&& Şehrin estetik mimarisini görselliğe hitap eder hale getirmek.
&&& Yerel halkın sosyalliğini yaşayabileceği sosyal donatı alanları oluşturmak.
&&& Belediye sınırları içinde yaşayan yerel halkın ortak kullanım alanlarını iyileştirmek.
&&& Su, kanalizasyon ve çevre sağlığı hizmetlerini çağımızın gerektirdiği ölçülerin üzerine çıkarmak.
&&& Yerel halka ve dışardan gelen misafirlere hizmet veren esnafların, hizmet verdikleri alanlarda eğitimli hale getirerek ruhsatlandırmak.
&&& İlçedeki kamu kurumlarından, halkın daha iyi hizmet alımına öncülük etmek.
&&& İlçenin imar sorununu çağdaş belediyeciliğe yakışır pozisyonda halka ve yatırımcıya kolaylıklar sağlayarak kentsel mimariyi örnek kılınacak düzeylere taşıyarak ilçenin eriyen nüfus oranını artıracak dinamikler oluşturmak.

--- Bizler ilçenin yerel halkı olarak yukarıda saydığımız hizmetlerin göreve gelecek belediye başkanının yapması gereken asli görevleri olarak görmekteyiz. Belediyemizi yönetmeye talip olan ****Belediye Başkan adaylarımızdan, İlçemiz belediyesini asli hizmetlerinin dışında, yerel halkın en çok faydalanacağı, ilçemize gelen ziyaretçilerin imreneceği statüye kavuşturmak için ekstrem projeler sunmalarını beklemekteyiz. Adaylarımız bu projelerini açıklarken, mantıksal çerçevelerini nasıl oluşturacaklarını, ortaya koyacakları projelerin yapılabilirliğini ve uygulanabilirliğini pik ölçülerde açıklamalarını beklerken, sürdürülebilir Kırsal turizmin geliştirilmesine yönelik, ihtiyaç duyulan hizmet alanlarına adaptasyonu nasıl sağlayacaklarını açıklamaları gerekir. 
***Yerel halkın katılımını ve istihdamını arttırabilmek için uygulamaya konulması gereken ekstrem projeler açıklamalarını beklemekteyiz.
***Son yıllarda küresel ısınmadan dolayı değişen iklim yüzünden yaşanan kuraklıktan ilçemizde nasibini almaktadır. Bunun yanında mevcut su kaynaklarımızın kirlenmesine ve kesilmesine sebep olan, çevremizi ve sağlığımızı tehdit eder boyutta çevre kirliliği oluşturan gelişi güzel açılan mermer ve taş ocaklarının bu çalışmalarını Milli Parkın etkileşim alanları ile yeraltı ve yerüstü su kaynaklarımızın etkileşim alanları dışına çıkarabilmek için uygulayacakları politika ve stratejilerini açıklamalarını beklemekteyiz. 
*** Bilindiği gibi ilçemizin büyük bir bölümü Milli Parklar olarak Panpark's ilan edilmiş, dünya korunan alanlar listesine girmiştir. Bu sebeple ilçemiz ağır sanayi yatırımlarına imkan vermemekle, coğrafi bakımdan da uygun olmadığı görülmektedir. Bu kriterlere binaen, "Sürdürülebilir Kırsal Turizmi" nasıl geliştirilebileceği, yurt çapında ve uluslararası alanda gelişen turizm sektörüne nasıl entegre edebileceğini, yerel halkın iç dinamiklerinden faydalanmak için ne gibi projeleri olduğunu açıklamaları gerekmektedir. Unutmayalım ki ; BELEDİYECİLİK Ne bir tersane, Ne bir ibadethane, Ne de bir aşhanedir... Belediyecilik, tek bir sektöre hitap etmeyen, çok çeşitli hizmet alanlarının bir araya getirilerek harmanlanıp, halkın ortak hizmet aldığı kurumların başında gelmektedir. Saygılarımla.... Tüm adaylara başarılar dilerim...Bu yazı 174 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN


YUKARI