www.kastamonubirincihaber.com kastamonuhaber kastamonudan haber birincihaber bizden haber kastamonugazeteleri haberler.com
Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam
&&& HAYALİMİZDEKİ PINARBAŞI


Cemal KAYA GÖNÜL ADAMI
abc
 
 

3. Pınarbaşı sevdalılarından bir gönüllü ordusu kurmalıyız.
4. Pınarbaşı'na tuttuğunu kopartan, eğitimli, bir o kadar da görev yaptığı sürece maaş dahi almayan gönüllü bir Belediye Başkanı seçmeliyiz.
5. Bu seçtiğimiz Başkanın ekibine ( encümen heyetine) farklı kulvarlarda eğitim almış branşında uzmanlaşmış encümen üyesi arkadaşlar seçmeliyiz.
6. Encümen üyesi arkadaşların her birine uzmanlığı dalında görevler yüklemeliyiz. ( şehir planlamacısı, halkla ilişkiler uzmanı, bürokratik ve hukuki konular da uzman, sürdürülebilir Kırsal turizm dalında uzmanlaşmış ve proje üretebilecek uzman bir kişi) olarak belirlenen kişilerden gönüllü bir encümen ekibi oluşturmalıyız.
7. Pınarbaşı'lı esnaf ve işadamları, Pınarbaşı gönüllüleri, Pınarbaşı'lı bürokratların, etkin ve yetkin kişilerin envanterlerini çıkartıp, onların da katkılarını sağlayacak çalışmalar yapmalıyız.
8. Tüm muhtarlarımızı eğiterek ve bilinçlendirerek kendi köylerine hizmet getirme yarışına sokmalıyız.
9. Kırsal kalkınma ajansları yoluyla devlet desteklerinden ve AB hibe desteklerinden nasıl yararlanılır muhtarlarımızı bilgi sahibi olmaya davet etmeliyiz.
***** Göreceğiz ki işte o zaman on yıllık kısa bir süre içinde Pınarbaşı ilçemiz, hem cıttaslow'a örnek, hem sürdürülebilir Kırsal turizm dalında gözde bir mekan, hemde gerçekten Pınarbaşı'nın gelişmesini gönülden isteyenlerin arzuladığı bir turizm merkezi haline gelecektir. 
İşte o zaman köye dönüşler hızlanacak, mevcut yerel halk daha müreffeh bir sosyal hayat sürdürme hakkını elde edecektir.
Saygılarımla....
 


Bu yazı 143 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN


YUKARI