ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa GÜNDEM 20 Mayıs 2020 716 Görüntüleme

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs, bağımsızlığından  vazgeçmeyen, zulme asla boyun eğmeyen Milletimizin var olma mücadelesinin ilk adımıdır. Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 101. Yıldönümünü kutluyoruz.
Milletimizin birliği beraberliği , genci yaşlısı ile ortak değerlerde buluşarak başlatılan kurtuluş mücadelesinde vatanın bağımsızlığı uğruna büyük bedeller ödenmiş, güçlü bir geleceğin inşası için tarihimizde emsalsiz fedakarlıklar gösterilmiştir.
Bağımsızlık, umut ve inançların tüm vatan topraklarına dalga dalga yayılarak zafere dönüştüğü bu anlamlı günün Gençlik ve Spor Bayramı olarak da kabul edilmesi gençlerimize duyulan güven ve sorumluluğun  bir göstergesidir.
Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak, ülkemizi daha parlak yarınlara taşıyacak olan gençlerimizin, 19 Mayıs ruhuna sahip çıkarak  ecdadımızın emaneti olan bu vatanı daima  koruyacaklarına, manevi değerlerimize, inanç ve kararlılığımıza sahip çıkacaklarına inanıyoruz.
Sevgili gençler; sizler içinde bulunduğumuz bilim çağının niteliklerine sahip,  her alanda başarı sağlayan kendini geliştiren, üreten yeniliklere açık bireyler olarak  kendinizi yetiştirmelisiniz. Sizlere düşen en büyük görev ise bu vatan topraklarımızı korumak ve  sahip olduğumuz değerlerimizi gelecek nesillere aktarmak adına  büyük bir özveri ile çalışmaktır.
Türk gençliğine armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını rahmet, minnetle anıyor, gençlerimize aileleri ile birlikte sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum.

Yaşar KARADENİZ
Vali

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil