ResimLink - Resim Yükle
Maske takmayan ve 3 adım mesafe kuralına uymayanlara ceza

Maske takmayan ve 3 adım mesafe kuralına uymayanlara ceza

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsle mücadelede alınan yeni tedbirleri açıkladı. Vatandaşla
Ana Sayfa DÜNYA, EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK 22 Mart 2020 336 Görüntüleme

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında ‘’65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grubu’’ Oluşturuldu

İçişleri Bakanlığımızın 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma yasağı genelgesi gereğince Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, Vali Yardımcıları Ünal Kılıçarslan ve Vedat Yılmaz ile ilgili kurum amirleri katıldı.
Genelge gereğince;  65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşlar 21 Mart saat 24.00’den sonra ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri  sınırlandırılarak sokağa çıkmalarının yasaklanması üzerine; ihtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz  başkanlığında 65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu.
Anılan Grup; İl/İlçe emniyet müdürü, İl/İlçe jandarma komutanı, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, yerel yönetimler, AFAD, Kızılay ve ihtiyaç duyulacak sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluştu.
Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz başkanlığında ve ilçelerde kaymakamlar tarafından oluşturulan grup çalışmalarında 65 yaş ve üzeri ile kronik vatandaşlarımızın sağlık başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirler alınacaktır. İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımız 112, 155, 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebileceklerdir. Bu çağrıların cevaplandırılması ve gerekli hizmetlerin üretilmesi için ihtiyaç duyulacak sayıda başta kolluk birimleri olmak üzere yeteri kadar kamu görevlisi/ekip ve araç görevlendirilmiş olup 22 Mart 2020 Pazar günü itibari ile Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları başlatılmıştır.
Vali Karadeniz; Söz konusu tedbirlere ilişkin uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyetlere neden olunmaması için ilgili birim/kurum yetkilileri ile gerekli koordinasyonun yapılması, tüm sıralı/sorumlu amirler tarafından uygulamanın yakinen takip edilmesi talimatlarında bulundu.
KASTAMONU VALİLİĞİ/ BASIN

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil