www.kastamonubirincihaber.com kastamonuhaber kastamonudan haber birincihaber bizden haber kastamonugazeteleri haberler.com
Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


Vali Yaşar Karadeniz'in Gaziler Günü Anma Mesajı
Şanlı tarihimizde “ŞEHİT”lik makamı ile birlikte anılan bir mertebe daha vardır ki buda “GAZİ”lik mertebesidir. Bu mertebeler milletimiz için şereflerin en yücesidir.

Vali  Yaşar Karadeniz'in Gaziler Günü Anma Mesajı
+ -
Reklam
Gururumuz ve övünç kaynağımız olan kahraman gazilerimizin hatırasını canlı tutmak ve gelecek nesillerin hafızasında yer etmesini sağlamak gayesiyle, Türkiye Büyük Millet Meclisince  Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi  ve gazilik unvanının verildiği 19 Eylül tarihi  “Gaziler Günü” olarak kabul edilmiştir. 
 
Milletimizin  huzuru, güvenliği, esenliği  ve  vatanımızın bölünmez bütünlüğü için büyük bir şerefle görev yaparak gazilik mertebesine  ulaşan kahramanlarımız   vefanın,  sadakatin, vatan sevgisinin  ve bağımsızlık tutkusunun simgeleri olmuşlardır.  
 
Birlik beraberlik içerisinde millet olma bilincini aşılayan şehit ve gazilerimizin hatırası bizim için azizdir. Yazdıkları kahramanlık destanını gelecek kuşaklara aktarmak da bizlere düşen en önemli sorumluluktur. Çünkü  bizler bugün onlardan aldığımız manevi güçle  geleceğe güvenle bakıyoruz. 
 
Vatanını  muhafaza  ve müdafaa etmek  adına canını siper etmekten çekinmeyen bir milletin evlatları olarak,  büyük mücadele, fedakarlık,  inanç ve kararlılıkla bu toprakları  vatan yapan  şehit ve gazilerimizin bizlere bıraktığı bu mukaddes emaneti şartlar ne olursa olsun koruyarak,  bugün olduğu gibi yarın da bayrağımızı büyük bir şerefle dalgalandıracağız. 
 
Şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşmış her bir kahramanımızın aileleri de bizlere tevdii edilmiş en kıymetli emanettir.  Devletimizin uzanan eli olarak,  bizlere sağlanan imkanlar doğrultusunda tüm kamu kurum ve kuruluşları olarak onların  yanlarında olacağız. 
 
Türk Kahramanlığının sönmeyen meşaleleri  Gazilerimizi andığımız bu anlamlı  günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile   silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve  aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle yad ediyor, hayatta olan gazilerimize aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk, huzur  içinde bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum. 
 
     Yaşar KARADENİZ
      Vali Editör: Kastamonu Birinci Haber

Bu haber 1097 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI