ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa DÜNYA, FOTO GALERİ, GÜNDEM, KÜLTÜR 18.03.2020 11301 Görüntüleme

Vali Yaşar Karadeniz’in 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin Yıl Dönümü Mesajı

18.03.2020
İnancın, azmin, kararlılığın simgesi Çanakkale Savaşının zaferle taçlandırıldığı ve Kahraman şehitlerimizi millet olarak andığımız bu günde Vatanımızın, Milletimizin, Devletimizin birlik ve beraberliğini ölümsüz kahramanlarımıza borçluyuz.
Türk milletinin cihanı hayrete düşüren bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi   tarih sayfalarından silinmek istenen bir milletin  canıyla, kanıyla var olma mücadelesi verdiği bir onur savaşı olup, her türlü olumsuzluğa rağmen milletimizin kenetlenerek ve yeniden dirilişinin bir sembolü olmuştur.
Çanakkale de, Kurtuluş Savaşında  ve daha nice  mücadelelerde  bütün yurdu çepeçevre  saran kocaman bir meşaleye dönüşerek  kazandığı zaferlerle  gücünü cesaretini, özveri ve inancını  tüm dünyaya bir kez daha kanıtlayan genç, yaşlı, kadın, erkek el ele kenetlenen Milletimiz,  sonsuza dek şehitlerimizin emaneti olan bu aziz vatanımızı yaşatma azim ve kararlılığıyla, ülkemizin kalkınmasını sağlama, devletimizin ve milletimizin birlik  ve bütünlüğünü  koruma sorumluluğunun bilincindedir.
Şehitlerimizin, gazilerimizin kahramanlıklarıyla  gurur duyan nesiller olarak bundan sonra da hedeflerimize hep birlikte yürüyerek, bizi millet yapan bütün değerlerimizi de daima canlı tutma  kararlılığımızı güçlü bir şekilde ortaya koyarak, tarihten aldığımız  güçle istiklal ruhunu yaşatmaya  devam edeceğiz.
Bu anlayışla milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı bir millet olarak, özgürlüğümüzden asla taviz vermeyeceğimizi  bugün de aynı anlayışla tüm dünyaya bir kez daha ilan ediyor, böylesine büyük zaferleri gerçekleştiren bir milletin mensubu olmanın gururunu yaşıyoruz.
Eşi benzeri görülmemiş  kahramanlıklarla büyük zaferleri gerçekleştiren  bir milletin mensubu olarak,  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin  105. Yıldönümünde, başta  Gazi Mustafa Kemal  Atatürk olmak üzere vatan,  millet, bayrak uğruna canlarını  feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnet ile gazilerimizi saygı ve şükranla  anıyorum.
Yaşar KARADENİZ
Vali

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil