ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa EKONOMİ, GÜNDEM 26 Mart 2020 867 Görüntüleme

Vali Karadeniz Başkanlığında Banka Müdürleri İle Toplantı Gerçekleştirildi

25.03.2020
İçişleri Bakanlığımızın Genelgesi gereğince;  coronavirüs  salgını nedeni ile 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma yasağı uygulanmaktadır.
Bu çerçevede, vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz  Başkanlığında 65 yaş ve üzeri Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu.
65 yaş ve üzeri emeklilere banka hizmetlerinin uygulanması konusunda Vali Karadeniz Başkanlığında yapılan toplantıya; Vali Yardımcısı Ünal Kılıçaslan ve banka müdürleri katıldı.
Vali Karadeniz;  “Coronavirüs  salgını  ile ilgili yaşanan kriz üzerine tüm dünyada olduğu gibi İlimizde de tedbirler alınmaktadır. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu,  65 yaş ve üzeri emeklilerin müracaatları doğrultusunda emekli maaşlarının bulundukları ikametlerinde verilebileceğini açıkladı. Bizlere de Valilik olarak, bankalara personel desteğinin sağlanması konusunda talimatlarda bulundu. Bu doğrultuda söz konusu  hizmetlerin nasıl verileceğini  görüşmek üzere bir aradayız’’ şeklinde konuştu.
Banka müdürleri ile karşılıklı görüş  alışverişinde bulunulan toplantıda Vali Karadeniz tarafından uygulamanın başlatılması talimatı verildi.
Vatandaşlarımız,  65 yaş ve üzeri Vefa Sosyal Destek Grubu İletişim Merkezinin  112 – 155 – 156  nolu telefon hatlarını arayarak   başvurularını yapabilecekler.
Bulundukları ikamet adreslerinde vatandaşlarımıza verilecek olan hizmetler,  banka personeli ve kamu görevlileri vasıtasıyla yapılacak.
KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

POLİS HAFTASI KUTLAMA MESAJI.

POLİS HAFTASI KUTLAMA MESAJI.

Hazır Site by Uzman Tescil