www.kastamonubirincihaber.com kastamonuhaber kastamonudan haber birincihaber bizden haber kastamonugazeteleri haberler.com
Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


TKDK’nın %55 Hibe Desteğine Son Başvuru Tarihi Uzatıldı
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)’nun IPARD II-6. Başvuru Çağrısı kapsamında Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme başlığı altındaki birçok sektörü %55 hibe ve KDV muafiyeti ile desteklediği ilan için son başvuru kabul tarihi uzatıldı

TKDK’nın %55 Hibe Desteğine Son Başvuru Tarihi Uzatıldı
+ -
Reklam

Desteklenen Sektörler

6. Başvuru Çağrı döneminde; bitkisel üretim, bitkisel ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi; arıcılık ve arı ürünlerinin üretimi, işlenmesi ve paketlenmesi; zanaatkarlık ve katma değerli ürünler; kırsal turizm eğlendinlen faaliyetleri; su ürünleri yetiştiriciliği; makine parkları ve yenilenebilir enerji yatırımların desteklenmektedir.

Bu sektörlerde yapılacak yatırımlar için proje tutarlarının alt limiti 5 bin avro, üst limiti ise 500 bin avro olmalıdır. Bu tutarlar aralığındaki projeler için yatırımcılara yüzde 55 oranında hibe(geri ödemesiz destek) verilecektir. Hibe ile birlikte yatırım ile ilgili harcamalarda KDV ve diğer vergilerden de muaf olunacaktır. Yeni yapılacak yatırımların yanı sıra mevcut yatırımların modernizasyonu da desteklenmektedir. İnşaat işleri, makine-ekipman alımı, hizmet alımı(proje çizimi, danışmanlık vb.) ve görünürlük harcamalarında hibe desteği verilecektir.

 

Başvuru Tarihleri Uzatıldı

Başvuru işlemlerinin online proje başvuru sistemi üzerinden 26 Ağustos 2019 Pazartesi günü saat 21:00’e kadar tamamlanması gerekmektedir. Proje belgelerinin Kastamonu İl Koordinatörlüğü’ne son teslim tarihi ise 29 Ağustos 2019 Perşembe gündür. Yoğunluk veya başka sebeplerden dolayı başvurularda sıkıntı olmaması için işlemlerin son güne bırakılmaması önerilmektedir.

Yatırım yapmak isteyenler Kastamonu İl Koordinatörlüğü ile irtibat kurarak; desteklenen sektörler, başvuru koşulları, süreçler gibi konularda ayrıntılı bilgiyi uzman personellerden alabilmektedir.

TKDK Kastamonu İl KoordinatörlüğüResim önizlemesi
Kaynak: Turgay ÇITAK TKDK

Editör: Kastamonu Birinci Haber

Bu haber 1251 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI