www.kastamonubirincihaber.com kastamonuhaber kastamonudan haber birincihaber bizden haber kastamonugazeteleri haberler.com
Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


Salim Arpacı bazı noktalardaki endişelerimi dile getirmek istiyorum.

Salim Arpacı bazı noktalardaki endişelerimi dile getirmek istiyorum.
+ -
Reklam

Kastamonusporu zorlu Eyüp deplasmanında aldığı galibiyetten ötürü tebrik ediyorum. önümüzdeki maçlarda da başarılar diliyorum; birçok kez kıyısından dönülen şampiyonluğun gelmesini temenni ediyorum.
Kastamonuspor, oldukça iyi bir sezon geçiriyor ancak bazı noktalardaki endişelerimi dile getirmek istiyorum.
Kulübün mali yönetimi açısından dikkat edilmesi gereken birkaç hususa dikkat çekmek istiyorum. Kulübün Yönetim Kurulu Üyeleri, kulübü temlik ve icra yolu ile borçlandırmaktadır. Yönetim Kurulu Üyeleri, kulübü aşağıdaki şekilde borçlandırmışlardır:
Kulüp Başkanı A.Erkan Özcan
4.311.000.00 tl,
Yönetim Kurulu Üyesi
Necim Yıldız 3.380.000,00 tl,
Yönetim Kurulu Üyesi
(Cengiz Aygün’ün oğlu ve kulübün isim hakkını alan) Enes Çavdar 2.269.000,00 tl;
toplamda 10.000,000,00 TL
(on milyon TL) + faizi. Yönetim kurulu üyelerinin kulübü kendilerine borçlandırdıkları aşağıdaki TFF ve Spor Toto Takyidat bilgileri listesinde görülmektedir. Kulübün bu şekilde borçlandırılmasının, kulübün geleceği açısından sıkıntı yaratabileceği düşüncesindeyim.
Bizler de Kastamonuspor’un eski yöneticileri olarak yönetici olduğumuz dönemlerde kendimizden, büyük fedakarlıklar yaptık. Dönemimizde kullanmış olduğumuz kredileri halen ödemekteyiz. Yönetimde olduğumuz süreçte, dönemin belediye başkanı ve sponsor destekleri hariç, şahsım 1 milyon 500 bin lira olmak üzere sadece yönetim kurulumuz ile şahsi olarak 5 milyonun üzerinde harcama yaptık. Bu harcadıklarımızda hiçbir menfaat veya dönüş beklemedik, kulübü temlik altına sokmadık.Görevi bıraktığım süreçte dahi kulübün 400 bin lira borcunu ödedim.
ARC firması kredi hesabından borç olarak aldığımız tutarı, kongre öncesinde ödeyeceklerini beyan ettiler. Beyanlarını yerine getirmedikleri için firma alacağı şahsımdan talep etti ben de kulübe rücu ettim. Kulübü icraya verdi diye açıklama yapanlar, şu anda kendileri aktif görevde iken kulübe icra yolu ile temlik koyduruyorlar. TFF ve Spor Toto alacaklarına haciz koyan yöneticiler, bu alacaklarından feragat etsin, ben de ARC firmasını 400 bin lira taahhüt alacağından feragat ettireyim. Gerekirse bu borcu kendim ödemeye de hazırım.
Şu anda kulübün, yukarıda belirttiğim gibi, borçlanmasını endişeyle karşıladığım için sessiz kalamadım. Kulübün borçlanması konusunda edindiğim bilgiyi, şu anki kulüp yönetimi ile herhangi bir diyalog kuramadığım için, önlem alınması açısından kamuoyu ile paylaştım. Geçmişteki yöneticiler de kulübü bu şekilde icra ve temlik yolu ile borçlandırsalardı, şu anda Kastamonuspor Kulübü olur muydu?
Futbolda yaşanan ekonomik krize rağmen, Kastamonuspor’a büyük destekler veren ve Kulübün Onursal Başkanı olan Sayın Cengiz Aygün, kulübü uzun süreliğine karşılıksız üstlenecekse bu endişeye yer kalmamaktadır. Aksi takdirde, Cengiz Aygün’ün desteğini geri almak üzere kulübe desteğini bırakması durumunda ise Kastamonuspor’un ilerleyen günlerde büyük sıkıntılarla karşılaşacağını öngörüyorum.
Bir kez daha kulübe destek veren herkese teşekkürlerimi iletirken, memleketimizin takımı Kastamonuspora şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum.

 

Fotoğraf açıklaması yok.Kaynak: Salim Arpacı

Editör: Kastamonu Birinci Haber

Bu haber 1359 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI