www.kastamonubirincihaber.com kastamonuhaber kastamonudan haber birincihaber bizden haber kastamonugazeteleri haberler.com
Bugun...
Reklam
Reklam


KASTAMONU YATIRIMLARIN DAHA FAZLASINI HAK EDİYOR !
KASTAMONU YATIRIMLARIN DAHA FAZLASINI HAK EDİYOR !

KASTAMONU YATIRIMLARIN DAHA FAZLASINI HAK EDİYOR !
+ -
Reklam

KASTAMONU YATIRIMLARIN DAHA FAZLASINI HAK EDİYOR !..
İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK,  Adeta Kastamonu'nun 4. Milletvekili gibi çalışıyor.

31 Mart yerel seçim çalışmalarında Kastamonu ilimizi ziyaret etmiş, vatandaşlarımızı dinlemiş, gerekli gördüğü konuların çözüme ulaşması için Türkiye Büyük Milleti Başkanlığına ilgili Bakanlıklara ulaştırılması için soru önergesi vermiştir.
İsmail KONCUK, Kastamonu ili ile ilgili sorunları meclise taşımaya devam ediyor, son olarak Kastamonu ilimiz için yatırım programını, Kastamonu ilimizde ayakta durmaya çalışan, esnaf ve sanatkârımızın içinde bulundukları zor durum ve Kastamonu için Hayvancılık Hibe Desteği kapsamına dâhil edilmesi hakkında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlıkları tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergelerini Türkiye Büyük Milleti Başkanlığına verdiğini ifade etti.
KONCUK, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına Kastamonu iline 2002/2019 yılları arasında yaptığınız yatırımlar nelerdir, bu yatırımların toplam tutarı kaç “lira” dır, yaptığınız yatırımların ilçelere göre dağılımı nasıldır, ilçelere yapılan toplam yatırım tutarı kaç “lira” dır. 2015/2019 yılları arasında Kastamonu ilimiz yatırım programına alınmış olup, yapılamayan projeler nelerdir? Uygulanmama sebepleri nelerdir? Son olarak, 2019 yatırım yılında Kastamonu ilimiz için yatırım programına alınan projeler nelerdir? sorularını sordu.
İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK, Ticaret Bakanlığına ise Kastamonu ilimizde 2002/2019 yılları arasında kaç esnaf ve sanatkâr işletmesi “kurulmuştur” ve “kapanmıştır”, kaç esnaf ve sanatkârdan kaçı borcunu ödeyemediği için “icralık” olmuştur, Ticaret Bakanlığı olarak, Kastamonu ilimizde ayakta durmaya çalışan, esnaf ve sanatkârımızı içinde bulundukları zor durumdan kurtarmak için bir “yol haritanız” var mıdır? diyerek soru önergesinde yer verdi.
Tarım ve Orman Bakanlığına, Hayvancılık Hibe Desteği kapsamında, Batı Karadeniz Bölgesi “hibe” programına neden dâhil edilmemiştir, merkez proje değerlendirme komisyonu kararı ile başvuru süresini uzatılır veya yıl içerisinde yeniden başvuru çağrısı yapılırsa, Batı Karadeniz Bölgesi hibe programına “dâhil” edilecek midir, Kastamonu ilimiz için “Hayvancılık Hibe Desteği” kapsamına dâhil edilmesi için bir düzenlemeniz olacak mıdır, Kastamonu ilimizde 2002/2019 yılları arasında hayvancılıkla uğraşan üreticimize, toplamda ne kadar “lira” hibe desteği verilmiştir. 
İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK, Türkiye Büyük Milleti Başkanlığına verdiği soru önergelerinin takipçisi olacağını belirtti.
Kaynak: İYİ PARTİ KASTAMONU İL BŞK.

Bu haber 186 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI