www.kastamonubirincihaber.com kastamonuhaber kastamonudan haber birincihaber bizden haber kastamonugazeteleri haberler.com
Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


KASTAMONU BELEDİYESİNDE 617 PERSONELİMİZİ KAPSAYAN TOPLU SÖZLEŞMEDE İMZALAR ATILDI
Kastamonu Belediye Başkanlığımız ile Belediye-İş Sendikası Ankara Şube Başkanlığı arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sona gelindi.

KASTAMONU BELEDİYESİNDE 617 PERSONELİMİZİ KAPSAYAN TOPLU SÖZLEŞMEDE İMZALAR ATILDI
+ -
Reklam

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile sürekli işçi kadrosuna geçirilen toplam 617 personelimizi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tamamlanarak Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu ve Belediye-İş Sendikası Ankara Şube Başkanı Mustafa Akbaş tarafından resmi sözleşme imzalandı. Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu makamında gerçekleştirilen imza töreni sonrası yaptığı açıklamada: “Seçim kampanyası sürecimde de ifade etmiştim Kastamonu Belediyesi’nde işçilerin maaşları yanlış hesaplanıyor diye. Göreve geldiğimiz andan itibaren de gördük ki burada bir dengesizlik var. Bu dengesizliği gidermek için de çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Belediyemiz Personel Limited Şirketi’nde çalışmakta olan mesai arkadaşlarımızın ücretlerinde düzenlemeye gittik. İmzaladığımız bu sözleşme ile birlikte ücretlerde iyileştirmeye gittik. Bunun yanında sosyal haklarında da düzenlemeler yaptık. Kısacası işçi kardeşlerimizin emeğini, alın terini korumaya çalıştık. Yeni sözleşme tüm personelimize hayırlı olsun. İşçi kardeşlerimize çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi.

AKBAŞ: “İŞÇİ KARDEŞLERİMİZ BU SÖZLEŞME İLE DAHA MUTLU OLACAKLARDIR”

Belediye-İş Sendikası Ankara Şube Başkanı Mustafa Akbaş ise yaptığı açıklamada; “İşçilerimizin alın teri bizim için çok önemli. Biz onların haklarını savunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu da bu konuda oldukça hassas. Kastamonu Belediyesi’nde görevli işçi kardeşlerimizin ücretlerini ve sosyal haklarını koruyan, gözeten güzel bir sözleşme imzaladık. Bu noktada Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu’na teşekkür ediyorum. İşçi kardeşlerimiz bu sözleşme ile daha mutlu olacaklardır. İlerleyen günlerde de sözleşmenin detayları ile ilgili bilgilendirme yapmak üzere işçi kardeşlerimiz ile bir araya geleceğiz. Hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim” dedi.

1 Ağustos 2019 tarihinden itibaren geçerliliğini sürdürecek olacak sözleşmenin süresi de üç yıl olarak belirlendi.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, takım elbiseKaynak: KASTAMONU BELEDİYESİ HABER MERKEZİ

Editör: Kastamonu Birinci Haber

Bu haber 1154 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI