ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa GÜNDEM 20 Mayıs 2020 745 Görüntüleme

Kadir Gecesi ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajları


Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19.05.2020
19 Mayıs, bağımsızlığından  vazgeçmeyen, zulme asla boyun eğmeyen Milletimizin var olma mücadelesinin ilk adımıdır. Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 101. Yıldönümünü kutluyoruz.
Milletimizin birliği beraberliği , genci yaşlısı ile ortak değerlerde buluşarak başlatılan kurtuluş mücadelesinde vatanın bağımsızlığı uğruna büyük bedeller ödenmiş, güçlü bir geleceğin inşası için tarihimizde emsalsiz fedakarlıklar gösterilmiştir.
Bağımsızlık, umut ve inançların tüm vatan topraklarına dalga dalga yayılarak zafere dönüştüğü bu anlamlı günün Gençlik ve Spor Bayramı olarak da kabul edilmesi gençlerimize duyulan güven ve sorumluluğun  bir göstergesidir.
Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak, ülkemizi daha parlak yarınlara taşıyacak olan gençlerimizin, 19 Mayıs ruhuna sahip çıkarak  ecdadımızın emaneti olan bu vatanı daima  koruyacaklarına, manevi değerlerimize, inanç ve kararlılığımıza sahip çıkacaklarına inanıyoruz.
Sevgili gençler; sizler içinde bulunduğumuz bilim çağının niteliklerine sahip,  her alanda başarı sağlayan kendini geliştiren, üreten yeniliklere açık bireyler olarak  kendinizi yetiştirmelisiniz. Sizlere düşen en büyük görev ise bu vatan topraklarımızı korumak ve  sahip olduğumuz değerlerimizi gelecek nesillere aktarmak adına  büyük bir özveri ile çalışmaktır.
Türk gençliğine armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını rahmet, minnetle anıyor, gençlerimize aileleri ile birlikte sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum.

Yaşar KARADENİZ
Vali

Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Ramazan ayının sonuna yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Kadir Gecesi bin aya değer, bir ömre bedel bir gecedir. Kadir Gecesi Kur’an gecesidir. Kadir Gecesi feyiz ve bereketi bin aydan daha hayırlı olan bir gecedir. Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecelerde ibadetlerimizde, ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz. Sevgili Peygamberimiz buyuruyorlar ki “Kim sevabını Allah’tan umarak ve inanarak Kadir Gecesi’ni ibadetle geçirirse bütün günahları affolur.” Kırgınlık, dargınlık, kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği egemen kılarak ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmalıyız.”

Bu gece, Rabbimiz katındaki kadrimizin yücelmesini, tüm insanlığı etkisi altına alan koronavirüs salgınının üzerimizden kalkmasını, İslam coğrafyasında, Suriye’de, Gazze’de, Doğu Türkistan’da akan kan ve gözyaşlarının durmasını, bütün kardeşlerimizin bayrama huzur ve güven içerisinde ulaşmasını yüce Allah’tan dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Kastamonulu hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesi’ni kutlar; bu gecenin, ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini dilerken şimdiden yaklaşmakta olan Ramazan Bayramını da en içten dileklerimle kutlarım.

Görüntünün olası içeriği: yazı
Görüntünün olası içeriği: Guray Parcal
Güzel TÜRKİYE’min Güzel insanlarinin 19 MAYIS ATATÜRK’Ü Anma GENÇLİK ve SPOR bayramını kutlar sağlık ve mutluluk dolu nice nice Bayramlar diler saygılar sunarım
Rıza ÜNSÜR
İYİ Parti İhsangazi
İlçe Başkanı
19 Mayıs 1919, Atatürk önderliğinde Samsun’da milli mücadelenin fiilen başlatıldığı, Türk milletinin zorluk ve yokluklara rağmen emperyalist güçlere karşı durduğu, hürriyet mücadelesine tüm benliğiyle yürüdüğü bir başlangıcın tarihidir.
​19 Mayıs 1919, emperyalizme karşı direnişin sembolüdür, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun ilk adımıdır. 19 Mayıs 1919 Türk milletinin yeniden doğduğu gündür, 19 Mayıs Türk’e biçilen kefenlerin yırtıldığı gündür. 19 Mayıs ecdadımızın kanlarıyla, milletin tarihini yeniden yazdığı, tarihin akışını değiştirdiği gündür. 19 Mayıs şeref ve haysiyetin milletlerin tarihinde ne denli büyük öneme sahip olduğunun tüm dünyaya ispatlandığı gündür. 19 Mayıs yokluklar ve imkânsızlıklar içinde, milletimizin bağımsızlığı uğruna olmazı olur kıldığı, doğudan batıya, kuzeyden güneye yurdun her köşesinde yaşayan halkımızın, bir ve bütün olmanın bilinciyle bağımsızlık ateşini yaktığı gündür.
​Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolun başlangıcı olan işte bu tarih, aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin de bayramıdır. Ulu Önder Atatürk’ün, “Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir” sözleri her zaman yol göstericimiz olmalıdır.
​Gençler bizim umudumuz ve gözbebeğimizdir. Ülkü sahibi, İyi eğitim alan, çağdaş değerlerin temsilcisi olan gençlerimiz, taşıdıkları vatan sevgisi ile ülkemizin çok daha ileri gitmesini sağlayacaktır.​Biz Türk eğitimcileri olarak, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi şuurlu nesiller olarak yetiştirmeye devam edeceğiz ve onlara güzel bir gelecek bırakmak için elimizden geleni yapacağız.
​Bu vesileyle başta geleceğimizin teminatı gençlerimiz olmak üzere tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutlarken, ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını sonsuz rahmet ve minnetle anıyorum.
​Nedim AFACAN
​ Türkiye Kamu Sen Kastamonu İl Başkanı
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

19 Mayıs Milli Mücadelmizin Başlangıcının 101. Yılında Tüm Milletimizin Gençlik ve Spor Bayramı’nı Kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını Saygı ve Rahmetle Anıyoruz.

TEÇ-SEN
Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası

Abdullah ÇATAL – Taşköprü Belediye Başkanı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile Covit 19 önlemleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıt’ı önünde gerçekleştirilen çelenk koyma töreni ve İstiklal Marşı proğramına katıldık. Bu vesile ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı tekrar kutluyor, ulusumuzun sonsuza kadar payidar kalmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, sakal ve açık hava

Koronavirüs ile mücadele kapsamında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, İlçemiz Atatürk Anıtı önünde saat 10.00’da düzenlenen çelenk sunma töreni ile sade bir şekilde kutlandı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ağaç ve açık hava

Belediye Başkanımız Mustafa Huner ÖZAY, Kadir Gecesi nedeniyle mesaj yayımladı. Mesajında;

“Sosyal hayatta dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğun bir şekilde yaşanmasına vesile olan, pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, ilahî af ve mağfiret niyazlarını zirveye taşıyan, şükran hislerimizi canlandırarak bizlere yoksulların, çaresizlerin halinden anlama şuuru veren ve “sabır” denilen yüksek ahlakî meziyetimizi geliştiren oruç ibadetiyle geçirdiğimiz rahmet ve bereket mevsimi Ramazan ayının sonuna yaklaşırken, Yüce Kitabımız’da “bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir Gecesini idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm hemşehrilerimizin ve İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, takım elbise ve yazı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Atatürk Anıtına İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Kaymakam Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ve protokol üyelerinin katılımıyla çelenk sunuldu.Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, sahnedeki insanlar, ayakta duran insanlar, basketbol sahası, ayakkabılar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı

Fotoğraf açıklaması yok.

19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan istiklal ateşi, şanlı tarihimizin en büyük destanlarından birine öncülük etmiştir,Milletimizin azim ve kararlılığıyla zafere ulaşılmıştır.
Bizlere bu anlamlı günü armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.
Büyük Türk Milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum.
Emre ŞAHİN
Milliyetçi Hareket Partisi
Kastamonu Merkez İlçe Başkanı
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, iç mekan

 

Görüntünün olası içeriği: Bayram Sarımeşe

19 Mayıs 1919 büyük bir milletin zulme karşı boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya ispat ettiği kutlu yürüyüşüne başladığı gündür.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yeni nesillere armağan ettiği bu yürüyüşü kadim mirasımıza yakışır şekilde sürdürebilmek ve aziz milletimizin yaktığı bağımsızlık ateşini her zaman diri tutabilmek genç nesillere istiklal mücadelemize egemen olan şuuru aşılayabilmek ile mümkündür.
Bizlere düşen; yeni nesilleri, her zaman ilham kaynağımız olan aynı şuurla donatmaktır.
Bu düşüncelerle bütün gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.
Aynı zamanda bu gece idrak edecek olduğumuz bin aydan daha hayırlı olan, Ramazan bayramının müjdecisi Kadir Gecesi’nin de tüm islam aleminin kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum.Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Ahmet Katar dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise

19 MAYIS 1919 ATATÜRK Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI NI KUTLAR, HERKESE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

Görüntünün olası içeriği: Ali Çufadaroğlu, ayakta

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil