ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa GÜNDEM 6 Nisan 2020 733 Görüntüleme

İl Pandemi Kurulu ve İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplandı

04.04.2020

Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın küresel Covit 19 salgınıyla ilgili açıklaması ve  İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeler doğrultusunda,  Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in Başkanlığında İl Pandemi Kurulu ve İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı telekonferans sistemi üzerinden gerçekleştirildi.

Şehir içi hareketliliğin  en aza indirilmesi  için alınması gereken  ilave tedbirlerin görüşüldüğü toplantıya Vali Yardımcıları Ünal Kılıçarslan ve Vedat Yılmaz, İl Pandemi Kurulu ve Hıfzıssıhha  Kurulu Üyeleri katıldı.

“Vali Karadeniz; “Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın açıklamaları doğrultusunda bugün İstanbul ile  ilgili beklentilerimiz büyük ölçüde karşılandı.  Bu çerçevede bize gönderilen genelgeye uygun bir şekilde Hıfzıssıhha Kurulu Kararımızı akşam aldık ve yayınladık.  Bundan sonra büyük şehirlerden seyahat izin belgesi olmadan ayrılanları  İl sınırından geri göndereceğiz. Bu sadece bizim İlimizin değil,  Anadolu’daki bütün illerin beklentisiydi.  Bu karar,   en azından ilimize dışarıdan gelen virüsün yayılımını azaltacaktır diye düşünüyorum.  Sizlerden virüsün yayılımının  önlenmesi konusunda,   İlimizdeki bu mücadeleyi daha kapsamlı yapacak ilave  görüş ve  önerilerinizi alacağız.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda,   İçişleri Bakanlığımızın Coronavirüs Tedbirleri çerçevesinde  Şehir Giriş-Çıkış Tedbirleri ve Yaş Sınırlaması  genelgesinde yer alan  ayrıntılar, İl  Pandemi Kurul Üyeleri ile birlikte görüşülerek, İl Hıfzıssıhha Kurul toplantısında  karara bağlandı.

Tüm halkımıza sağlıklı günler dileyen Vali Karadeniz; “ İnşallah bu günleri el birliği ile güzel bir şekilde,  en az kayıpla aşacağız.  Zor geçirdiğimiz bu günleri, sonrasında ferah bir hayata geçtiğimiz dönem olarak hatırlayacağız” şeklinde konuştu.

İlgili kurumlar tarafından alınan tedbirlerin devamlı kontrol altında tutulması talimatı veren Vali Karadeniz tüm çalışanlara görevlerinde başarılar diledi.

Valiliğimiz tarafından alınan İl Hıfzıssıhha Kurul Kararları, Valiliğimizin Web Sitesi Duyurular Bölümünde yayınlanmaktadır.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil