ResimLink - Resim Yükle
TOSYA D100 KARAYOLUNDA TRAFİK KAZASI

TOSYA D100 KARAYOLUNDA TRAFİK KAZASI

Haber: Sedat Ağacıkoğlu Kastamonu'nun Tosya ilçesi Çaykapı kavşağında meydana gelen Trafik Kazasında iki
Ana Sayfa GÜNDEM, SAĞLIK 1 Nisan 2020 762 Görüntüleme

İl Hıfzıssıhha Kurulu 30 Mart tarihli kararlarına göre; alınan tedbir

İl Hıfzıssıhha Kurulu 30 Mart tarihli kararlarına göre; alınan tedbirlerin devamına ve yeni bazı kararların alınmasına karar verdi.
Yeni kararlar şöyle;

SADECE SALI VE CUMARTESİ GÜNLERİ GELİNEBİLECEK
1- İl merkezinden seyehat edecekler ile satış yapmak için gelecek olanlar hariç ilçe ve merkez köylerinden, il merkezine minibüslerle gelişlerin, Salı ve Cumartesi günleri ile sınırlandırılmasına karar verildi. Bu sınırlamanın tedavi amacıyla gelenlere, birinci derece yakınlarının taziyesine gelenlere ve ikametleri il merkezinde olanlara uygulanmayacağı kararlaştırıldı.

ECZANELERLE İLGİLİ
2- Kastamonu merkezde faaliyet gösteren eczanelerin mesaisinde herhangi bir değişikliğe gidilmedi ancak 40 metrekare ve üzeri büyüklükteki eczanelerde sosyal mesafeye de dikkat edilerek en fazla 3 kişinin aynı anda girebileceğine, 40 metrekareden daha küçük eczanelerin ise aynı anda en fazla 2 müşteriyi kabul edebileceğine karar verildi. 40 metrekareden küçük eczanelerin gişe benzeri bir düzenleme yaparak dışarıdan da satış yapabileceği belirtildi.

OTO PAZARI KAPANDI
3- İlimiz merkez Kuzeykent Mahallesi pazaryeri yanında bulunan açık ve kapalı oto pazarının salgın riski sona erinceye kadar kapatılmasına karar verildi.

ASKER UĞURLAMA GİBİ TOPLU TÖRENLER YASAKLANDI
4- İl merkez ve ilçelerde askere alma süreci kapsamında, askere gidecek vatandaşlar için düzenlenecek olan toplu olarak askere uğurlama törenlerinin salgın riskini artıracağı değerlendirildiğinden bu tür faaliyetlerin yapılması durduruldu/engellendi.

PAZAR YERLERİYLE İLGİLİ
5- Pazar yerlerine kontrollü giriş ve çıkışları sağlamak için belirlenen yerler haricinde diğer tüm alanların demir bariyerle kapatılacağı belirtildi. Giriş ve çıkışlar aynı yerden yapılmayacak, tezgah araları ne az 3 metre mesafede olacak, alana içerideki esnaf sayısının en fazla 2 katı kadar vatandaş alınacak.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil