ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa GÜNDEM, SİYASET 26 Mart 2020 4316 Görüntüleme

Eski Milletvekili Fethi Acar’dan Cumhurbaşkanı’na mektup..

Eski Milletvekilimiz olan  Sn.Fethi ACAR Sn.CUMHURBAŞKANIMIZA Hem siyasetçi, hem. yüksek inş müh. Hemde eski bir bürokrat sıfatlarıyla Atıl vaziyette duran İmdat bekleyen BALLIDAG Hastanesi durumu hakkında bilği içeren bir dilekçe gönderdi .
Sayın vekilimiz Feti ACAR’ KASTAMONU HALKI ADINA SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM.Fotoğraf açıklaması yok.

Eski Milletvekili Fethi Acar’dan Cumhurbaşkanı’na mektup..

KADINLAR ÜNİVERSİTESİ KASTAMONU’YA KURULSUN”

Kastamonu 16. ve 20. dönem milletvekili Fethi Acar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Japonya gezisinde ziyaret ederek Türkiye’de de kurulması için YÖK Başkanına talimat verdiği Kadınlar Üniversitesi’nin Kastamonu’da kurulması talebiyle Cumhurbaşkanlığına başvuruda bulundu.
Eski Milletvekili Fethi Acar, Cumhurbaşkanlığı Makamına sunduğu dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:
“Sayın Cumhurbaşkanım. Japonya ve Çin ziyaretinizi dikkatle takip etmiş bulunuyorum. Güzel sonuçlar alındığını görüyoruz. Özellikle Japonya’da “Kadınlar Üniversitesi” ve sonraki gelişmeleri de takip etmekteyim. Ülkemizde ilk Kadınlar Üniversitesi Batının Doğusu durumunda olan, Kurtuluş Savaşında çok şehit verdiği gibi şimdi de dışarıya nüfus göçü veren ilk durumundaki Kastamonu’ya kurulmalıdır. Tarih şahittir ki Halime Çavuşlar, Şehit Şerife Bacılar, daha nice şehitler verilmiştir. Kurtuluş kapısı İnebolu ve ilimizin devletten çok alacağı, yani devletimizin o bölgeye çok borcu olduğunu da düşünenlerdenim. Aralık 1919’da düşmanlara karşı birlik sağlamak üzere ilk kadın mitingi de Kastamonu’da yapılmıştır. Eğitim tarihi derindir. İlk muallim mektebi kurulan ildir. Göl Öğretmen Okulu kampüsü çok müsait durumdadır. Bu tarihi hizmeti bekliyoruz. Derin saygılarımla.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil