ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa GÜNDEM, SAĞLIK 21 Mayıs 2020 1407 Görüntüleme

Enf. Uzm. Dr. Bülent Şahin’den Önemli Açıklama.

Bir dönem Kastamonu Münif İslamoğlu devlet hastanesinde Enf. Hastalıkları uzmanı olarak çalışan Enf. Uzm. Dr. Bülent Şahin Twitter Hesabından paylaştıgı bu paylaşımını Bir televizyon kanalında canlı yayınlanan programdan alınan sözlerine yer vermiş.

Kapalı devre klimaların kullanıldığı hastanelerde virüs yükünün çok fazla olmasına rağmen hastane içi bir salgın SAPTANMAMIŞTIR. Virüs yükünün çok az olduğu İş yerlerinde klimalarla ilgili bu kadar titiz davranılmasını nedeni ne olabilir? Bu bir çelişki değil mi?

Virüsün hastalık yapabilmesi için ortamdaki virüs yükünün önemi vardır. Nasıl deniz sularında virüs dilüe oluyorsa, geniş iş yerlerinde ve avm lerde virüs yükü az olacağından, virüsün bulaşma riski hemen hemen olmayacaktır. Enf. Uzm. Dr. Bülent Şahin

Şu anda önemli olan vaka sayısı değil, hastanede yatan kişi sayısı olmasına rağmen bu durum dikkate alınmıyor. Hastanede yatan hasta sayısı 1/10 a düşmüştür. Bu da virüsün hastalık yapma kabiliyetinin ortadan kalktığını göstermektedir. Enf. Uzm. Dr. Bülent Şahin

Sayın Hande hanım Dr. Mehmet beye sorarmısınız Ben pandemi hastanesinde enfeksiyon hastalıkları uzmanıyım. Hastanemizde yatan covit19 hasta sayısı 60 civarında iken 3 e düştü. Önemli olan vaka sayısı değil, hastaneye yatan zatüriyeli hasta sayısı olmalı.

 

Prof. Dr. Necmettin Ünal, AVM’lerin açılmasına isyan: İstifa edelim…
Prof. Dr. Necmettin Ünal, AVM’lerin açılmasına isyan: İstifa edelim…
Prof. Dr. Necmettin Ünal katıldığı canlı yayında vatandaşların AVM’lere akın etmesine isyan ederek “İstifa edelim, programlara artık çıkmayalım. 1 buçuk aydır.
Bülent Şahin:
Bence kesinlikle istifa etmeli. Virüsten bihaber anestezi uzmanı, TV kanallarında tur atarak şov yapıyor. Halkımız virusun savaşan sağlam antikorlarla ve güneş ışığı ile yenilerek insanları terkettiğini gördü. Evde izolasyonun fos olduğu gerçeği yakında görülecek.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil