ResimLink - Resim Yükle
TOSYA D100 KARAYOLUNDA TRAFİK KAZASI

TOSYA D100 KARAYOLUNDA TRAFİK KAZASI

Haber: Sedat Ağacıkoğlu Kastamonu'nun Tosya ilçesi Çaykapı kavşağında meydana gelen Trafik Kazasında iki
Ana Sayfa EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK 3 Nisan 2020 1624 Görüntüleme

Ekonomik İstikrar Kalkani Destek Paketi 000 TL destek ödemesi bekçilerimiz, kolluk kuvvetleri ve ptt gorevlilerince evde teslim edilecek.

Koronavirüs (Covid-19) Pandemisi ile mücadele kapsamında Ekonomik İstikrar Kalkani Destek Paketine göre düzenli sosyal yardım alan hanelere tanımlanan 1000 TL destek ödemesi bekçilerimiz, kolluk kuvvetleri ve ptt gorevlilerince evde teslim edilecek. Bu gün saat 8.30 Aile,Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlıgı vakıf Müdürü Ugur Başak tarafından Kastamonu Kültür müdürlüğü salonunda yapılan bilgilendirme toplantısında.Polis ve Jandarma asayiş ekipleri görevlileri,ptt görevlileri katıldı.Köyler 7 bölge olarak dağıtım yapılacak şehir merkezi 4 bölge olarak dağıtım yapılacak. Bu kapsamda 2000 binin üzerinde fakir aile yararlanacak.Ugur Başak Yaptıgı konuşmada şu sözlere yer verdi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ödemelere ilişkin şu bilgiyi verdi:
– 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu veya
– 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun
Bu Kanunlar kapsamında halihazırda düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacaktır.
ÖdemeTarihleri
Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan’da,
1 ve 6 olanlar 2’sinde
2 ve 7 olanlar 3’ünde
3 ve 8 olanlar 4’ünde
4 ve 9 olanlar 5’inde
PTT Kartı olan vatandaşlarımız 1.000 TL’lik desteği tüm kamu bankalarının ATM’lerinden komisyonsuz olarak çekebiliyor.Dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil