www.kastamonubirincihaber.com kastamonuhaber kastamonudan haber birincihaber bizden haber kastamonugazeteleri haberler.com
Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


Cide'de Okullarda Gıda Güvenilirliği Eğitimleri Devam Ediyor
İlimiz Cide İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından; okullarda gıda güvenilirliği eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda ilk ve ortaokullarda bu yıl 800 öğrenciye; "Gıda Güvenliği ve İsraf" konularında eğitimler verildi.

Cide'de Okullarda Gıda Güvenilirliği Eğitimleri Devam Ediyor
+ -
Reklam

Okullarda yapılan eğitimlere; İlçe Müdür Vekili Veteriner Hekim Onur SAYGIN ile Veteriner Hekim Nilay ABAKAY katıldı.

Eğitimlerde; Sağlıklı gıdaya ulaşmanın her vatandaşımızın en doğal hakkı olduğunu, bizlerinde bu sebeple gıda işletmelerinin tümünü denetlemeye çalıştığını, özellikle okullardaki kantin ve yemekhane denetimlerine çok önem verildiğini, çocuklarımızın sağlığının çok önemli olduğu, bu denetimlerin her dönem en az bir defa olmak üzere uygun aralıklarla yapıldığı belirtildi.

Öğrencilerin de birer denetçi olduğu ve en iyi denetçinin bilinçli tüketiciler olduğu vurguladı. Öğrencilerin alış veriş yaparken sakıncalı gıdaları gördüğünde 174 Alo Gıda hattını aramaları hususunu hatırlattı.  Aynı zamanda dünyadaki açlık ve gıda israfı konularında bilgiler verdi.

Öğrencilerin sorularının dinlenmesi ve cevap verilmesinin ardından okul idarecilerinin teşekkür konuşmalarıyla program tamamlandı.
Kaynak: kastamonu.tarimorman.gov.tr

Editör: Kastamonu Birinci Haber

Bu haber 1168 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI