ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa GÜNDEM, SİYASET 6 Mayıs 2020 2664 Görüntüleme

Başkan Vidinlioğlu Eleştirilere cevap verdi

Başkan Vidinlioğlu, “Kastamonu Belediyesi ve başkanlık makamı milletin makamıdır”

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, araç ihalesi üzerinden yapılan eleştirilere cevap vererek, Kastamonu Belediyesi’ni devraldıkları günden bu tarafa her ihaleyi şeffaflık ilkesine bağlı kalarak yaptıklarını ve bundan sonrada böyle devam edeceklerini kaydetti.
Kastamonu Belediyesi’nin 21 Nisan Salı günü yayınlanan araç kiralama ihalesiyle ilgili yapılan eleştirilere cevap veren Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, maksadını aşan açıklamalara itibar edilmemesini istedi.
Yalan yazı ve söylemler ile kirli bir algı oluşturulmaya çalışıldığını iddia eden Başkan Vidinlioğlu, “Kastamonu Belediyesi’nde görevi devraldığımdan bu tarafa neler yaptığımızı, hangi tasarruf yollarına gittiğimizi, hangi adımları nasıl attığımızı, hatta eksik kaldığımız noktayı dahi çıkıp medeni cesaret ve şeffaflık ile kamuoyuyla paylaştım. Belediyemizin şeffaf olacağını ve ortak akıl ile şehri yönetmek istediğimizi her fırsatta dillendirdim. Bu süreçte de Kastamonu için siyaseten öteye gidelim birleşelim ve beraber olmanın şehre kazandıracaklarıyla birlikte bir dizi öneri sundum. Lakin sunduğumuz önerilerle ilgili geride bıraktığımız süreçte maalesef geri dönüş olmadı, bazı kişilerin siyaset yapma arzusu Kastamonu’ya hizmet etme arzusunun önüne geçtiğini gördük. Kimileri için küçük konuların büyüterek göstermek ve bunun üzerinden siyaset yapma arzusunun Kastamonu için yükün altına girme ve sorumluluk alma duygularından daha kolay geldiğini maalesef gözlemledik” dedi.

“Kastamonu Belediyesi ve başkanlık makamı milletin makamıdır”
Kastamonu Belediyesi’nin görevi devraldıkları günden bu tarafa her ihalesini şeffaflık ilkesine bağlı kalarak yaptıklarını anımsatan Başkan Vidinlioğlu, “Her ihalemiz resmi ilan yayınımız sonrası yerel gazetelerimiz aracılığıyla da duyurulmaktadır. 21 Nisan günü de bu ilke ve esaslara dayanarak araç kiralama ihalesi resmi ilan olarak yerel gazetelerde yer almış ve kamuoyuyla paylaşılmıştır. Buna rağmen yazarlık yapan arkadaşımız kaleme aldığı yazıda işin gizli saklı yürütülüyormuş algısı oluşturma çabası ve devamındaki süreçte bir kurgunun temellerinin atıldığı izlenimine kapılmamıza neden olmuştur. Yine bu arkadaşımız geçmiş tarihli bir yazısında şahsımın ayakkabı boyarken çekilen bir fotoğrafını bir sosyal medya hesabında kullanılmasından ötürü, bizlerin aklının ucundan geçmeyecek imalarda bulunarak, gazetecilik etik ve ahlakına yakışmayan bir yaklaşımda bulunmuştur. Bu saldırgan tavrı kabul etmemiz mümkün değildir.Kastamonu Belediyesi ve Başkanlık makamı milletin makamıdır. Bu makama dil uzatırken haddi bilmek ve ona göre devam etmek gerekmektedir. Kendisiyle ilgili aslında nasıl bir ruhsal bunalımda olduğunu da son yazdığı yazısında da bahsetmiştir. Yazısında şahsımla ilgili kibir arayıcılığına düşen bu şahıs, kendisini tarif ettiği son yazısında ‘Kimseye eyvallahım yok’ başlığı altında kaleme aldıkları ise aradığı kibri aynaya baktığında göreceğini garantilemiştir” diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil