ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa GÜNDEM, SİYASET 28 Nisan 2020 4074 Görüntüleme

Aydın’dan tarımsal üretim çağrısı

“Özümüze dönmeliyiz”

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Yerel bir İnternet tv de canlı yayınında gündemi değerlendirirken, koronavirüs belasıyla birlikte, değeri daha iyi anlaşılan tarımsal üretimin çok ihmal edildiğini belirtti ve  “Toprak her şey. Birileri gibi dükkanı kapatmadık, dükkan açık. Belediye Başkanımızı arıyorum, ilçe belediye başkanlarımızla konuşuyorum. Dikilebilecek ekilebilecek ne varsa ekebilmeliyiz. Toprağımız çok bereketli. Organik tarımı mutlaka gündeme getirmeliyiz. Şimdi terk etmişiz. İstanbul’da 1 milyonun üzerinden hemşerimiz var, hepsinin köyü kenti var. Özümüze dönmeliyiz” dedi.

“Dolması gereken biziz”

  • AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün “dolduk” biçimindeki eleştirisini yanıtlarken, AK Parti’yle bir sorunları olmadığını belirten ve “Cumhur ittifakını harfi harfine uyuyoruz. Dolması gereken biziz. Ankara’ya bak, kimler neler yapıyor. Burada ucuz işlerle uğraşıyorsunuz” diyen Yüksel Aydın, Kastamonu’da salgınla ilgili bilgi paylaşımda bulunulmayışını eleştirdi, hastanede yeni yapılandırma, ile yeni yönetim koordinasyonu sağlandığını söyledi, işadamlarının yardım yapmadığından yakındı ve FETÖ konusundaki hassasiyetini yineledi.

 

MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, TV366’da “Memleket Meselesi” programının konuğu oldu.

Programda AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’ye seslenen Yüksel Aydın, “Doğan Bey,‘dolduk’ diyor. Boşalt o zaman kendini. Neden dolduk? AK Parti’yle hiçbir sorunumuz yok. Cumhur ittifakını harfi harfine uyuyoruz. Dolması gereken biziz. Ankara’ya bak, kimler neler yapıyor. Burada ucuz işlerle uğraşıyorsunuz. Dört sene sonra konuşursun. Bugün o gün değil. Koronavirüs belası başımızda. FETÖ hiç boş durmuyor” dedi.

Kastamonu’daki vaka sayılarına da değinen Yüksel Aydın, “Kastamonu’nun resmi rakamlarıyla ilgili bilgiyi açıkçası bizde alamıyoruz. Koordinasyon eksikliği midir bilemiyorum.Çankırı, Karabük, Çorum’da iller bilgilendiriliyor. Belediye Başkanımıza soruyoruz,o da muzdarip. Kastamonu özelinde niye paylaşılmadığını ben de bilmiyorum. Çevre illerde açıklanıyor, var olan bir şeyin açıklanmasında mahsur yok. Kastamonu’da vaka ile ilgili bir şey söylemem mümkün değil. Toplum da muzdarip. Bir takım şeylerde geç kaldık. İstanbul’da gelişleri önleyebilseydik birçok şeyi konuşmuyor olacaktık. Özensizlikten kaynaklandı. İstanbul’dan gelenlerin çoğu pozitif çıktı” diye konuştu.

 

Devlet Hastanesi’nin bu dönemde çok iyi yönetilmesi gerektiğini söyleyen Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Doğru politikalar uygulanmalı. Ben 6 ay önce demiştim hastane iyi yönetilmiyor. Bizde siyasi partiler olarak koordinasyon içinde olmalıyız. Sosyal dayanışmanın en üst noktada olması gereken süreçteyiz. Hastanede yeni yapılandırma, yeni yönetim koordinasyonu sağlamıştır.Bir savaştayız. Eşimde sağlık çalışanı. Her gün olan hadiseleri duyuyoruz. Komutan eğer sahada değilse o savaşı kazanma imkanı yok. Giden başhekim odasında kendini izole etmişti, bunlar doğru şeyler değil. Hastaneden gelenleri yetkililere iletiyoruz. Kastamonulu hemşerilerimiz bizim vatandaşlarımız. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.”

“TARIMI ÇOK İHMAL ETTİK”

Tarımın çok ihmal edildiğini söyleyen Yüksel Aydın, “Dedem 20 sene evvel ‘Gün gelecek bir avuç toprağa hasret kalacaksınız’ derdi. Belediye sera kurdu. Toprak her şey. Birileri gibi dükkanı kapatmadık, dükkan açık. Belediye Başkanımızı arıyorum, ilçe belediye başkanlarımızla konuşuyorum. Dikilebilecek ekilebilecek ne varsa ekebilmeliyiz. Toprağımız çok bereketli. Organik tarımı mutlaka gündeme getirmeliyiz. Şimdi terk etmişiz. İstanbul’da 1 milyonun üzerinden hemşerimiz var, hepsinin köyü kenti var. Özümüze dönmeliyiz” dedi.

Yüksel Aydın’ın açıklamaları şöyle:

“Biz Cumhur ittifakının diğer tarafı değiliz, her şeyiyle içindeyiz. Ama devleti AK Parti yönetiyor. Ben diyorum ki Doğan Ünlü’ye, bir sefer daha Ankara’ya bak. Genel Başkanımızın açıklaması emirden de ötedir. Cumhur ittifakını özümsemişleresözümüz olmaz.

Yapacağımız, yapmayı planladığımız etkinlikler lanet olası koronaya takılıyor. İnanıyoruz, kurtulacağız; biz inançlı insanlarız. Lakin tedbir alacağız. İşadamları yardım yapmıyor. Ben başkanımıza sordum, verilenleri gösterdi. Farklı yorumlayabilirler belki, ama söylemekten çekinmem. İlk yardım eden Kebeci. Her şey kenara konulmalıdır. Zekat var. Tüm vatandaşlarımıza söylüyorum. Herkes belediyeye geliyor. Tüm ihtiyaç sahipleri belediyeden boş dönmeyecek. Bir yatırım eksik olacak, ama vatandaşımız eli boş dönmeyecek. Bunun sözünü veriyorum. Allah rızası için diyorum. Koca koca işadamlarımız zekatınızı hemşerilerinize ulaştırmak için belediye ile irtibat kurun.Kreş süratle yapılacak. Önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacak. Biz halka olan sözlerimizden yapamadıklarını söyleriz. Temel ihtiyaçlar doğrultusunda her şeyi belediyemiz yapıyor. Tosya, Taşköprü iyi gidiyor.  Kentsel dönüşüm mutlaka olacaktır. Millet bahçeleri için Kuzeykent’te arsa yeterliliği sağlandı. Ülkü Ocaklarımız kapı kapı çalışıyor. Dijital ortamda çalışmaları var. Zaman zaman sanatçılarla buluşturuyorlar.

Cem Sultan Bedesteni, belediyeyle beraber çorbayı ve yemeği götürüyor. Devam edeceğini söylemişler kendilerine teşekkür ediyorum.

CHP bu işin dışında da zaten yukarıda yapılanları görünce dehşete düşüyoruz. Sosyal dayanışma en üst seviye de olmalıdır. Biz Türk milletine hizmet ediyoruz, Türk milletine aşığız ve ayırmayız.  Belediye’de işe alınmalara bakın. Biz hadiseye ideoloji olarak bakmıyoruz.”

“PSİKOLOJİK SAVAŞ VAR”

“Psikolojik bir savaş var. Sağlık Bakanımıza teşekkür etmek lazım. İçişleri Bakanımızdan da Allah razı olsun. Tüm hükümet üyeleri canhıraş mücadele veriyor. Bilim Kurulu var, oradan çıkan sonuçları Bakanımız her akşam açıklıyor. Ramazan ayı hürmetine tüm dünyayı bu işten kurtarsın istiyoruz. İnsanoğlunun ufacık virüsün atom bombasından daha büyük olduğunu görsün. İnandığımız değerler üzerinden bakmaya devam edelim.Laylaylomla olmuyor. Kurban olduğum rabbim ol derse her şey olacaktır. Söylemlere dikkat etmeliyiz. FETÖ değince ‘Yüksel Aydın’ın FETÖ takıntısı var’ deniyor. Devletin uçaklarıyla bu millete bomba yağdırdılar. Kastamonu’dakiler kendilerini biliyor, bizde. Herkes kendini biliyor. Onlar zamanını kolluyor. O zaman gelmeyecek.”

“BEN KÜSTÜM OYNAMIYORUM OLMAZ”

“Maske üreten arkadaşlara tekrar söylüyorum. Vatandaşımız maskeyi istiyor. Amasya Belediye Başkanımızdan 15-20 bin maske alabilirsek, Allah razı olsun. Hepimiz kardeşiz, bunun için mücadele edelim. Ben küstüm oynamıyorum olmaz. Nasıl Türkiye’den başka Türkiye yoksa. Kastamonu’dan başka Kastamonu da yok. İhtiyaç sahibi kim varsa asla belediyeden geri dönmeyecek. Bayramı inşallah çifte bayram olarak kutlarız. 7/24 il başkanları olarak emirlerindeyiz.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil