www.kastamonubirincihaber.com kastamonuhaber kastamonudan haber birincihaber bizden haber kastamonugazeteleri haberler.com
Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


‘ATABEYGAZİ’ Efficiency Challenge için hazır…
Şerife Bacı’nın Torunları Takımı ‘Atabeygazi’ Adlı Elektrikli Aracımızla Efficiency Challenge’a Hazır

‘ATABEYGAZİ’ Efficiency Challenge için hazır…
+ -
Reklam

 

TÜBİTAK tarafından 2005 yılından itibaren her yıl üniversite öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarına ‘Şerife Bacı’nın Torunları’ takımı ve ‘Atabeygazi’ adlı elektrikli aracımızla Üniversitemiz adına ilk kez katılacak.

Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi akademisyenleri ve öğrencilerinin oluşturduğu 25 kişilik ‘Şerife Bacı’nın Torunları’ adlı ekip 61 üniversite ve 78 takımın yarışacağı yarışmada ‘Atabeygazi’ isimli elektrikli aracın üretimi tamamladı.

Alternatif enerji ile çalışan araçlarla ilgili yerli üretimin artırılması ve katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, katılımcıların alternatif enerjilerle ilgili araştırma imkânı edinip dünyadaki gelişmeleri takip etmeleri, deneyim kazanmaları ve bu yolla alternatif enerji kaynaklarının kullanımı konusunda ülke genelinde farkındalığın artırılması amacıyla 14-19 Eylül tarihleri arasında İzmit Körfez Pistinde gerçekleşecek.

Akademik danışmanlığını Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hakan Ada’nın üstlendiği ekipte, mekanik işlerden Makine Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Özkan Eski, Küre MYO öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Ahmet İrgin ve Abana MYO öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Ahmet Ümit Tepe, elektrik motorundan Elektrik – Elektronik Mühendisliği bölümü Dr. Öğr. Üyesi Yücel Çetinceviz, motor sürücüsü ve yerleşik şarj birimi ünitelerinden Elektrik – Elektronik Mühendisliği bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Erdal Şehirli, Telemetri ünitesinden ise Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Abdülkadir Karacı sorumluluğunda üretildi. Aracımızın Takım kaptanlığını, Makine Mühendisliği Bölümünden öğrencimiz Muhammet Ali Ulu, sürücülüğünü ise yine Makine Mühendisliği Bölümünden öğrencimiz Hakan Şensiz yapacak.

Kastamonu Üniversitesi olarak Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi akademisyenleri ve öğrencilerimizi özverili çalışmalarından ötürü tebrik ediyor, Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarına Şerife Bacı’nın Torunları” takımı ve “Atabeygazi” adlı elektrikli aracımızla yarışmada yer alacak olan ekibimizin başarılı sonuçlarla yarışmadan ayrılmalarını temenni ediyoruz.
Kaynak: Kastamonu Üniversitesi

Editör: Kastamonu Birinci Haber

Bu haber 1077 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI