www.kastamonubirincihaber.com kastamonuhaber kastamonudan haber birincihaber bizden haber kastamonugazeteleri haberler.com
Bugun...
Reklam
Reklam


Askeralma Bölge Başkanlığı ve Garnizon Komutanlığı Tarafından Şehit Yakınları ve Gazilere İftar Verildi

Askeralma Bölge Başkanlığı ve Garnizon Komutanlığı Tarafından Şehit Yakınları ve Gazilere İftar Verildi
+ -
Reklam
12.05.2019
Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve Eşi Sayın Zehra Karadeniz, Kastamonu Askeralma Bölge Başkanlığı ve Garnizon Komutanlığınca düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Kebeci Restoranında düzenlenen iftar programına aynı zamanda Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Hasan Baltacı, Garnizon Komutanı Per.Alb. Gamze Aydoğdu, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Seyit Aydın, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Metin Özbek, İl Müftüsü Ahmet Süzen, Türkiye Harp M. Gaziler Şehit D. Ve Yet.D.Şb. Bşk. Berat Satıoğlu, ilgili kamu kurumlarının müdürleri ve davetliler katıldı.

Garnizon Komutanlığımızın düzenlemiş olduğu iftar programında bir arada olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Vali Karadeniz konuşmasın devamında; ”Onlar Türkiye Cumhuriyetinin idealleri ve geleceği için seve seve canlarını verdi şehitlerimiz. Siz gazilerimiz bu mücadelenin içinde yılmadan mücadele verdiniz, bazılarınız huzurlarını kaybetti. Bunlar Türkiye Cumhuriyetinin geleceği içindi ve tüm Anadolu insanı içindi. Türkiye Cumhuriyeti sadece Anadolu insanının güneşi değildir, aynı zamanda balkanların güneşidir, aynı zamanda Ortadoğu’nun güneşidir, aynı zamanda Orta Asya’nın güneşidir. Bütün bu bölgelerde yaşayan uluslar, milletler gözü Türkiye’dedir. Çünkü şunu çok iyi biliyorlar ki, Türkiye Cumhuriyetinin güneşi parladıkça onlarında geleceği aydınlık olacak. Onun için biz ülkemiz ile ilgili sorunluklarımızı, yükümlülüklerimizi yerine getirirken sadece kendi ülkemiz için değil çevremize de ışık tutacak bir medeniyete sahip olmamız gerektiğini de unutmamalıyız. Şehitlerimiz bizler için canlarını verdiler ama bizlerde bu ülkeyi ileriye, geleceğe, çağdaş bir medeniyete doğru taşımalıyız.  Bunun için bilimin ve aklın yolunda inançla sonuna kadar çalışmalıyız, gayret etmeliyiz ve ülkemizde en üst düzeyde teknolojik gelişmeleri sağlamalıyız. Bilimde, sanatta, kültürde ve sporda önde gelen ülkeler arasına gelmek için herkes üzerine düşen görevi yapmak zorunda olduğunu düşünüyorum. Sizler şehitlerimizin bizlere emanetisiniz ve her zaman kapımız sizlere sonuna kadar açık. Bizler şehitlerimiz ve sizler sayesinde bugün buralardayız. Sizlere en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ben hayatını kaybeden tüm şehitlerimize ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün gazilerimize Allahtan rahmet diliyorum. Hayatta olanlara da sağlıklı huzurlu güzel günler diliyorum” dedi. 
 
KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN
 Editör: Kastamonu Birinci Haber

Bu haber 280 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI