www.kastamonubirincihaber.com kastamonuhaber kastamonudan haber birincihaber bizden haber kastamonugazeteleri haberler.com
Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


Arpa ve Buğday Tohumluk Üretim Parselleri Kontrol Edildi
İlimiz Devrekâni ilçesinde üretimi yapılan Aydan Hanım Arpa ve Flamura 85 Buğday çeşitlerine ait tohumluk parsellerinde yerinde inceleme yapıldı.

 Arpa ve Buğday Tohumluk Üretim Parselleri Kontrol Edildi
+ -
Reklam

S.S. Kastamonu Pancar Ekicileri Kooperatifi tarafından 2019 üretim sezonunda Devrekâni ve Taşköprü İlçelerinde toplam 840 dekar alanda üretimi yapılan tohumluklara ait parsellerde; Tarım ve Orman İl Müdürü Osman YAMAN, Şube Müdürü ve teknik personel tarafından gerekli inceleme ve kontroller yapıldı.

İl Müdürü Osman YAMAN burada yaptığı kısa konuşmada; "İlimizde tohumluk buğday, arpa ve fidan üretimi yapılmasından son derece memnun olduğunu, tarla bitkileri tohumluk üretimine geçen yıl başlandığını, bu yıl daha fazla alanda ekim yapıldığını, ileriki yıllarda bu artışın devam etmesini beklediklerini, yörenin özellikle patates tohumluğu üretimi için çok uygun olduğunu, bu konuda da gerekli gayret ve çalışmaların devam ettiğini" söyledi.

İl Müdürü YAMAN konuşmasının devamında; "İlimizde bol ve kaliteli verimin başlıca temel unsuru sertifikalı tohumluk kullanımıdır. Çiftçilerimizin de bu konuya her geçen gün biraz daha fazla önem verdiklerini gözlemliyoruz. Bu ilimiz ve ülkemiz tarımı açısından büyük bir gelişmedir" şeklinde açıklamasını tamamladı.
Kaynak: kastamonu.tarimorman.gov.tr

Editör: Kastamonu Birinci Haber

Bu haber 1175 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI