ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa DÜNYA, GÜNDEM 11 Mayıs 2020 1506 Görüntüleme

Anneler Günü’nde Asırlık Çınarlar Unutulmadı

10.05.2020
Bizlerin En Değerli Varlığı, Siz Annelerimizsiniz
İçişleri Bakanlığımız ve Hz. Hatice Vakfı,  “Anneler Gününde” 100 ve üstü yaşlardaki anneleri unutmayarak ortaklaşa bir projeyi hayata geçirdi. İçişleri Bakanlığının katkılarıyla Hz. Hatice Vakfı’nın koordinesinde, 81 ilde hayatlarını sürdüren 100 yaş ve üstü 5 bin 529 anne için Sakarya’da Cennet Anneleri ismiyle bir hatıra ormanı oluşturuldu.

Proje kapsamında, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Kastamonu Valiliği Vefa Destek Grubu görevlileri ile birlikte ilimizde yaşayan 101 yaşlarında olan Vahide Mahmutoğlu ve Hamide Uçar’ı evinde ziyaret ederek, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun kendi kaleme aldığı hatıra ormanı sertifikalarını ve çeşitli hediyeleri takdim etti.
Sertifikalarda, “Dünyamız bugün büyük bir salgın hastalıkla mücadele ediyor. Siz değerli annelerimiz belki de ilk kez alıştığınız ve hak ettiğiniz kalabalık ziyaretlerden uzaksınız. Bilmenizi isteriz ki bir asırlık tecrübeniz ve bilgeliğinizin ışığında bizlerin en değerli varlığı, siz annelerimizsiniz. ‘Cennet annelerin ayakları altındadır.’ Bu belge, devletimizin siz annelerimize minnetinin karşılığı olarak Sakarya ilinde Cennet Anneleri ormanında adınıza dikilen ağacın hatırasıdır. Ellerinizden sevgi ve muhabbetle öpüyorum.” ifadeleri yer almaktadır.
Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ayrıca yüreğinde taşıdığı sınırsız sevgi ve sabırla değeri biçilemeyen başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutladı.
KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil