ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa GÜNDEM, SİYASET 20 Mayıs 2020 654 Görüntüleme

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanlığı19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı’nı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında farklı bir formatta kutladı.

CHP Milletvekili Hasan Baltacı, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, CHP Merkez İlçe Başkanı Aydın Böbüroğlu, CHP Kadın Kolları Başkanı Hakime Salman ve parti örgütünün katıldığı organizasyon çerçevesinde önce Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na çelenk sunuldu. Ardından Hasan Baltacı ve beraberindeki heyet ana cadde üzerinde parti otobüsü ile tur atarak şehri selamladı.

19 mayıs 1919’un Türkiye Cumhuriyeti’nin başlangıç tarihi olduğunu söyleyen Milletvekili Hasan Baltacı, “Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları 19 Mayıs 1919’da sadece emperyalizme karşı değil; saraya, sultana ve işbirlikçilerine karşı da kurtuluş mücadelesinin fitilini yakmıştır. 19 Mayıs 1919 Türkiye’nin başlangıç tarihi, emperyalizme bir meydan okuma; demokrasiye, özgürlüğe, bağımsızlığa ve cumhuriyete de atılan en büyük adımdır. 19 Mayıs 1919 esarete boyun eğmeyen, hürriyeti ve bağımsızlığı tek yol seçen Türk Ulusunun diriliş günü ve bir halk hareketidir. 19 Mayıs ruhu bugün halen yolumuzu aydınlatmaktadır” dedi.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil