www.kastamonubirincihaber.com kastamonuhaber kastamonudan haber birincihaber bizden haber kastamonugazeteleri haberler.com
Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


2019/2020 eğitim-öğretim yılı Kutlama mesajları.

  2019/2020 eğitim-öğretim yılı Kutlama mesajları.
+ -
Reklam

 

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI 

Ulu Önder ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, Eylül 1924’te Samsun’da öğretmenlere hitaben, “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır veya bir milleti kölelik ve sefalete terk eder” diye konuşur.

Bilimsel ve laik, fırsat eşitliğini içeren, öğretmenleri yücelten, kadın- erkek eşitliğine dayalı milli bir eğitim politikasını, kurucusu olduğu cumhuriyetimizin temel özelliklerinden biri kılan Ulu Önder Atatürk, bu alandaki zaferleri, ekonomik zaferlerle birlikte ülkemizin gerçek kurtuluşunu sağlayacak en doğru yol olarak görüyordu.

Oysa, bugün Türkiye’nin beş temel sorununun ilk sırasında eğitim yer alıyor. Eğitim alanındaki yanlış politikalar, öğrenci ve ailelerin daha iyi bir gelecek hayalini yok etmiş durumda. Dünya Ekonomik Forumu’nun “Eğitim Kalitesi” raporuna göre Türkiye 137 ülke arasında 99. sırada yer alıyor. Toplam 98 ülke çocuklarına bugün ülkemiz çocuklarının aldığı eğitimden daha nitelikli bir eğitim sunuyor. Öğrencilerimizin, Uluslararası PİSA değerlendirmeleri, OECD ortalamasının gerisinde bulunuyor.

Türkiye, vakit geçirmeksizin eğitim politikalarını Atatürk ilke ve devrimleri, cumhuriyet değerleri ışığında çağdaş, demokratik, laik, bilimsel ve eşitlik ilkesine dayalı bir anlayışla yeniden yapılandırmalıdır. Bu bağlamda niteliksiz eğitimin ve beyin göçünün temelinde demokrasi eksikliği ve üretime dayalı olmayan ekonomi politikaları olduğu da unutulmamalıdır.

Eğitimin en önemli bileşeni öğretmenlerimiz de yeni eğitim- öğretim yılına büyük sorunlarla birlikte giriyorlar. Özlük hakları yok edilen, partizan baskılara maruz kalan öğretmenlerimiz, liyakat ve ehliyet esasının kalktığı bürokraside görevlerini ifa edemez hale getirilmişlerdir. Bunca engele rağmen onurla mesleğini icra eden öğretmenlerimize şükran borçluyuz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize yeni eğitim yılında başarılar diliyor, 2019-2020 eğitim öğretim döneminin 21. Yüzyılın bilimsel gerçekliğine uygun geçmesini temenni ediyorum.

 

Hasan BALTACI

Cumhuriyet Halk Partisi

Kastamonu Milletvekili

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ MESAJI 

Dünyada teknolojinin baş döndüren bir hızla ilerlediği günümüzde; ülkelerin eğitim alanında rekabeti günden güne artmaktadır. Nitekim, daha iyi eğitim, yaratıcılığın desteklenmesi ve bilimde ilerleme, akıllı üretim çağı olarak da tanımlanan bu dönemde ülkelerin en önemli üstünlükleri haline gelmiştir. Bu çerçevede, gençlerimizi gelişmiş ülkelerdeki rakiplerinin ürettiği katma değeri üretebilecek bilgi ve yetenekle donatmadan, çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefimize yaklaşamayacağımız ortadadır. O halde uygulanan yanlış politikalarla açmazlara boğulan eğitim sistemimizi masaya yatırmak ülkemizin en önemli önceliği olmalıdır.

Yapılması gereken eğitim sistemini ideolojiyle şekillendirme çabasından vazgeçmek, eğitimle ilgili uluslararası sınav ve sıralamalarda ülkemizi üst sıralara taşıyacak bir eğitim politikasını hayata geçirebilmektir. Eğitimdeki tablo ne kadar iç karartıcı olursa olsun, çözüm yolları bitmiş değildir. Rotasını uygar dünyaya çevirmiş, temelini Atatürk devrimlerinden alan, hedefi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak olan, en hakiki yol göstericinin bilim olduğu gerçeğini özümsemiş bir eğitim politikasıyla bu sorunların üstesinden gelmek mümkündür.

Bu düşüncelerle 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının hayırlı olmasını diliyor, tüm öğrenci ve öğretmenlerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum.

 

 

Hikmet ERBİLGİN

Cumhuriyet Halk Partisi

Kastamonu İl Başkanı

 

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Dogan ÜNLÜ.

 Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize sağlıkla ve başarıyla geçirecekleri bir eğitim-öğretim yılı diliyorum. #okullaraçılıyor

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi
Kastamonu Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası
Aziz Milletimizin geleceğini emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamasının mutluluk ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. 2019/2020 eğitim-öğretim yılının; milletimiz ve devletimiz için hayırlı olmasını, evlatlarımıza başarı ve mutluluklar getirmesini, kazasız belasız bir yıl geçirmeyi temenni ediyoruz. YON VE DEN KUR ADINA TŞOF DEN KUR UYE VE KAST SOF VE OTO ESNAF ODASI BŞK MEHMET TİRYAKİOĞLUGörüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar
 
Veterinerler odası Başkanı  İbrahim Maşalaci

Batı senden, Türk’ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi.

Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur.

Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima ÇALIŞAN Ol...

“2019-2020 eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diler, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerim...”

 

Abdullah ÇATAL - Taşköprü Belediye Başkanı
2019-2020 Eğitim - Öğretim yılının ilk zili çalmasıyla birlikte ilçemiz Atatürk İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret ederek, öğrencilerimizin heyecanına ortak olduk. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkanları sağlamaya çalışan ailelerimizin ve büyük gayretlerle ilçemizin ve ülkemizin her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılı heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşıyor, yeni Eğitim-Öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve Milli Eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum

 

Kastamonu TAŞİKO

2019/2020 eğitim-öğretim yılının ülkemize hayırlı olması temennisiyle “İlköğretim Haftası”nı kutluyor, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiasına başarılı bir yıl diliyorum.Ahmet SARIAHMETOĞLU

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Ahmet Sarıahmetoglu dahil, gülümseyen insanlar

 
 
 
 
 
 Editör: Kastamonu Birinci Haber

Bu haber 1097 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI