ResimLink - Resim Yükle

  Kastamonu 'da 38 bin civarında vatandaş ikametlerinde izolasyona alındı. Kastamonu İl Sağlık
Ana Sayfa GÜNDEM, SİYASET 18 Mart 2020 3667 Görüntüleme

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

Milli birlik ve beraberliğimizin en şanlı örneklerinden olan ve 105 yıl önce bugün tarihin akışını değiştiren Çanakkale Zaferi’nde Anadolu halkının verdiği onurlu mücadeleyi saygıyla hatırlıyor, vatan topraklarını düşmana teslim etmeyen aziz kahramanlarımızın hatırası önünde bir kez daha saygı ile eğiliyoruz.

Farklı farklı etnik milliyetlerden oluşan milyonlara ulus olma bilincinin aşılandığı, Anadolu halkının topuyla, tüfeğiyle, kanıyla, canıyla verdiği bu büyük mücadele sayısal gücün ve teknolojik donanımın savaş kazanmaya yetmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Tüm dünya ulusları Çanakkale’de bir ülkenin direnme gücünü, azmini, cesaretini ve şefkatini görmüş ve takdir etmiştir.

Bağımsız yaşama arzusunun göstergesi olan bu destanın ardından, Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde, emperyalizme karşı kurtuluş mücadelesini başlatan ve bağımsız bir devlet kurmayı başarmış olan halkımız tüm dünyanın ezilen, mazlum ve mağdur halklarına örnek olmuştur. Bize düşen görev şehitlerimizin bize emanet ettiği bu toprakları ve cumhuriyetimizi sonsuza kadar korumak ve kollamaktır.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Gününde, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan topraklarımızın kurtarılmasında canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyorum.

 

Hasan BALTACI

Cumhuriyet Halk Partisi

Kastamonu Milletvekili

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Hazır Site by Uzman Tescil